fbpx

Polecamy

Integracyjny Turniej Gier i Zabaw w SOSW (ZDJĘCIA)

Dnia 16 czerwca 2021 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Skarżysku - Kamiennej odbył się tradycyjny, coroczny Integracyjny Turniej Gier i Zabaw zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom PRAXIS, przy wsparciu Stowarzyszenia Wiedza i Rozwój z Lipowego Pola. Swoją obecnością, poza podopiecznymi SOSW i ich rodzicami, spotkanie zaszczyciły: p. Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego i p. Renata Bilska, radna Powiatu Skarżyskiego i główny specjalista w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Tegoroczna impreza miała charakter tematyczny: Włochy i wszystko, co z tym krajem związane. Skoro Italia, to oczywiście powinno być bardzo ciepło, i rzeczywiście pogoda wyjątkowo dopisała.

Z głośników popłynęły znane wszystkim włoskie przeboje, przy których można było potańczyć lub zrelaksować się w zacisznym miejscu. Terapeuci i nauczyciele SOSW przygotowali wiele atrakcji tematycznych zgrupowanych w odrębne “kąciki”: można było pożeglować po Morzu Adriatyckim własnoręcznie wykonaną łódką origami lub spowodować wybuch wulkanu Etna dzięki tajemniczym miksturom i reakcjom chemicznym. Uczestnicy odwiedzali także kącik wenecki, gdzie mieli okazję poznać tradycję maskarady i samodzielnie ozdobić maski na twarz lub przygotować “sensoryczne spaghetti”. Niektórzy testowali nowopowstałą w ogrodzie ośrodka ścieżkę sensoryczną, inni kręcili “pizzowym kołem fortuny” lub próbowali poczuć się jak prawdziwi artyści malując na płótnach przy sztalugach. Warto podkreślić, że podczas zabawy wykorzystano wspaniałe prace uczniów szkół powiatu skarżyskiego nadesłane na niedawno organizowany w SOSW konkurs plastyczno - techniczny pn. “Zostań moim terapeutą”. Kącik sportowo – rekreacyjny rozszerzył swoją działalność na całe boisko, gdzie trwała zaciekła rywalizacja w przeróżnych konkurencjach. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się jazda konna i szaleństwa na dmuchanym zamku, z którego korzystano dzięki uprzejmości pana Piotra Ziółkowskiego (Hotel “Paradiso”).

Zmęczeni wysiłkiem uczestnicy mogli odpocząć na prawdziwym włoskim lido, czyli pod parasolem na plaży zaaranżowanej przez pomysłowe terapeutki. Oczywiście nie byłoby włoskiej imprezy bez pizzy, którą na tegorocznym pikniku uczestnicy z pomocą nauczycieli przygotowywali samodzielnie. Wspaniały zapach kusił i przyciągał wszystkich, a kulinaria stanowiły zdecydowanie mocny punkt tego spotkania. Warto tu podziękować panu Markowi Dusińskiemu , autorowi tajemnej receptury na pyszne ciasto do pizzy, jak i samego ciasta. Podczas pikniku odbyła się też oficjalna dekoracja medalowa zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych “Buziaki”, którzy 11.06. 2021r. wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Gimnastycznym Olimpiad Specjalnych, a także podsumowanie osiągnięć „Buziaków” w zawodach rangi wojewódzkiej: w lekkoatletyce, badmintonie i bocce.

Organizatorzy i uczestnicy pikniku pragną serdecznie podziękować za współfinansowanie zakupu sprzętu sportowego i rekreacyjnego oraz upominki dla dzieci Świętokrzyskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, a także następującym darczyńcom: panu Danielowi Pokrzywie (firma DANTRAK) i panu Piotrowi Gałczyńskiemu (firma FOLOSERWIS) za wsparcie finansowe. Dzięki Państwu tego dnia wszyscy obecni zrozumieli, co znaczy dolce vita!


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media