fbpx

Polecamy

Więcej szkody niż pożytku

Zarzut kradzieży piły spalinowej wartej 600 złotych usłyszał we wtorek 57-letni skarżyszczanin. Mężczyzna pomagał 74-letniej kobiecie w wiosennych pracach na posesji, a przy okazji ukradł pilarkę. Skarżyscy policjanci odzyskali narzędzie, a rabuś trafił za kratki. Docelowo może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Skarżyscy policjanci przyjęli w poniedziałek zawiadomienie od mieszkanki miasta o kradzieży narzędzi i pieniędzy z jej posesji. Pod koniec marca 74-letnia kobieta utraciła pilarkę spalinową, szlifierkę kątową i ponad 1700 złotych. O kradzież seniorka podejrzewała znanego 57-latka, który pomagał jej w pracach na posesji. Stróże prawa „odwiedzili” pomocnika i odnaleźli u niego skradzioną piłę. Mężczyzna został zatrzymany. Był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Tłumaczył, że tylko pożyczył narzędzie i nie miał czasu oddać.

Za kradzież ustawodawca przewidział nawet 5-letni pobyt w więziennej celi. Funkcjonariusze będą teraz ustalać kto stoi za sprawę kradzieży pieniędzy i szlifierki.


reklama


Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media