fbpx

Polecamy

„BEZPIECZNA DZIELNICA”. Pijani i Poszukiwani

Rok spędzi w więzieniu 22-latek z gminy Bliżyn zatrzymany w sobotę przez skarżyskich dzielnicowych. Był poszukiwany w celu dobycia kary m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, ponownie odpowie za kierowanie autem „na podwójnym gazie” i zlekceważenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W weekend skarżyscy policjanci prowadzili działania ”Bezpieczna dzielnica”. Głównym ich celem było ograniczenie przestępstw i wykroczeń oraz poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W sobotę dzielnicowi skontrolowali fiata punto. Za kierownicą siedział 22-latek z gminy Bliżyn. Mundurowi przebadali go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że ma w organizmie ponad pól promila. Dodatkowo figurował jako osoba poszukiwana przez sąd celem doprowadzenia do placówki penitencjarnej. Będzie musiał odsiedzieć rok m.in. za kierowanie autem po pijanemu. Jakby tego było mało mężczyzna prowadził fiata pomimo sądowego zakazu.


reklama


Również w sobotę, w ręce funkcjonariuszy wpadł poszukiwany 46-latek z gminy Skarżysko-Kościelne. Za niezapłacone grzywny najbliższe pól roku odpokutuje w więziennej celi.

Kolejny raz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 30-letni skarżyszczanin. Lublin przez niego prowadzony został zatrzymany do kontroli w sobotnią noc. Mężczyzna jechał dostawczakiem pomimo sądowego zakazu, a w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media