fbpx

Polecamy

Na Rejowie kręcili teledysk! (DUŻO ZDJĘĆ)

Skarżyscy policjanci na co dzień prowadzą działania profilaktyczne w wielu zakresach, skierowane do najmłodszych i najstarszych mieszkańców powiatu. Między innymi przestrzegają dzieci i młodzież przez zażywaniem środków odurzających. Od lat stróże prawa przypominają o zgubnych skutkach narkotykowego nałogu. Podczas realizowanych spotkań profilaktycznych funkcjonariusze przekazują uczniom aspekty prawne związane z narkotykowym procederem. W trudnych czasach pandemii zrodził się pomysł, aby treści związane z problematyką uzależnień od dopalaczy i narkotyków… wyśpiewać!

Z inicjatywy skarżyskich stróżów prawa powstał projekt „Drużyna z Naszego Podwórka”. Selekcjonerem teamu został pomysłodawca przedsięwzięcia aspirant Jarosław Gwóźdź. Do zespołu zaproszeni zostali skarżyscy muzycy, nauczyciele, policjanci, ksiądz oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich. Powstała piosenka „Drogą jasną i prostą”, do której tekst napisał Jarosław Gwóźdź, a nad muzyką pracowali: Włodzimierz Sojka, Jarosław Gwóźdź i ks. Piotr Nojek. Nasycony metaforami utwór obrazuje nieustanne zagrożenie związane z zażywaniem środków odurzających. Pomimo upływu czasu ciągle łatwo można wpaść w sidła nałogu i ugrzęznąć w świecie brudnym, smutnym, przepełnionym bólem osób najbliższych. Refren piosenki nakierowuje słuchacza na pozytywne myślenie, na unikanie złych pokus i omijanie szerokim łukiem ciemnych zaułków codzienności.

Zamysłem autorów jest studyjne nagranie utworu warz z klipem video oraz jego promocja w województwie, a może i szerzej. Środki na realizację wyzwania zapewnił Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, a projekt objął patronatem Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej mł. insp. Tomasz Jarosz.

Wszystkie osoby tworzące Drużynę z Naszego Podwórka występują i tworzą bezinteresownie, i nie pobierają zapłaty za swój wkład i udział. Przed nami jeszcze sporo pracy. Mamy nadzieję, że po ostatnim „gwizdku sędziego”, nasza Drużyna wzniesie ręce do góry w geście zwycięstwa nad złem, a przekaz piosenki dotrze do wielu młodych ludzi, którzy nigdy nie sięgną po narkotyki. A tym, którzy zbłądzili, pozwoli wrócić na drogę jasną i prostą…


reklama


1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media