fbpx

Polecamy

Policjanci radzą jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem

Kilka dni wolnego od obowiązków w pracy to zachęta do wyjazdu poza miejsce swojego zamieszkania. Aby powrót z weekendu był udany, warto przez wyjazdem zabezpieczyć swoje mieszkanie.

Wszyscy wiemy, że gdy jedni wypoczywają to przestępcy czyhają na nadarzające się okazje. Aby nasz dobytek i mieszkanie nie padło łupem włamywaczy warto je zabezpieczyć. Powinniśmy pamiętać, aby przed wyjazdem sprawdzić czy zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi. Również nie zawadzi poinformować najbliższych sąsiadów, iż kilka dni nie będzie nas w domu.

„Czujność sąsiedzka” i pozostanie w kontakcie telefonicznym niejednokrotnie ma kluczowe znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo naszego dobytku. Poinformowane osoby o naszym wyjeździe z pewnością zwrócą uwagę na podejrzane hałasy lub niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej. Warto zostawić klucze do domu najbliższym i poprosić ich o wyjmowanie zalegającej korespondencji ze skrzynek pocztowych. Istotne jest również, aby zabezpieczyć się przed zdarzeniami losowymi i zakręcić zawory wody, gazu czy wyłączyć zbędne odbiorniki energii.


reklama


Pamiętajmy aby nie pozostawiać w domu pieniędzy, które z pewnością warto ulokować na koncie bankowym. Inne wartościowe rzeczy jak sprzęt elektroniczny czy biżuteria, należałoby powierzyć osobom najbliższym na czas naszego wyjazdu.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media