fbpx

Polecamy

Nasz policjant laureatem konkursu literackiego (ZDJĘCIA)

Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs literacki „Tak widzę świat, tak go czuję – rok później”. Organizatorem zmagań ze słowem pisanym byli Wojewoda Świętokrzyski oraz Radio Kielce. W gronie laureatów znalazł się aspirant Jarosław Gwóźdź oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej, który zajął drugie miejsce.

Tematem konkursu na opowiadanie była pandemia koronawirusa. Laureatem wydarzenia został aspirant Jarosław Gwóźdź, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku -Kamiennej. Zaszczytne drugie miejsce otrzymał za tekst satyryczny „Pod górę”. To nie pierwsze osiągnięcie literackie naszego kolegi. W przeszłości zdobywał laury w ogólnopolskich konkursach satyrycznych, m.in. „O Grudę Bursztynu” w Gdyni. Jarosław Gwóźdź jest autorem wielu tekstów satyrycznych i tekstów piosenek, które publikował w ogólnopolskich mediach elektronicznych jak i w wydawnictwach papierowych. W swoich niektórych komunikatach prasowych zgrabnie „przemyca” treści, powodujące uśmiech na ustach czytelnika. Są one chętnie cytowane przez media.

Prezentujemy fragment zwycięskiego tekstu, w którym nie mogło zabraknąć wątku kryminalnego, jak na policjanta przystało :

„…A więc będzie tak-rozpoczął naradę Nicpoń. Zakładamy te buty, co przerobiłem specjalnie na skok. Mają obcasy z przodu, więc możemy zmylić ewentualny pościg. Widziałem ten myk w telewizji. To taka stara metoda ruskich szpiegów. Nikt w tych czasach takiego numeru nie rozszyfruje. Bierzemy pieprz dla pewności. Rozsypiemy po robocie i żaden szarik policyjny nas nie zwącha. Muszą być kominiarki na gębach i rękawice na łapach. Pójdziemy torami w obie strony. Nikt nas nie będzie widział, a tym bardziej pies nie wytropi. Kolejowe podkłady są tak nasączone smarami, że psinie nosa wykręci i z tropienia nici. Weźmiemy twojego składaka i worki. Załaduje się towar na ramię i będzie lux. Bierzemy tylko kasę, fajki i trunki. Czyli to , co do życia niezbędne. Po robocie wracamy i dzielimy fanty u ciebie w stodole. Korzystamy z nich tylko we dwóch. Żadnych kolesi i wystawnego życia! To nas mogłoby zgubić….”

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Całe opowiadanie dostępne w załączniku.

 


reklama


Opr. ASŁ

Źródło: KPP w Skarżysku- Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media