fbpx

Polecamy

Potrącenie na pasach (WIDEO) Wyróżniony

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę na przejściu dla pieszych na ulicy Niepodległości w Skarżysku-Kamiennej. 26-letni motocyklista potrącił przechodzącą przez jezdnię 55-letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala z potłuczeniami i złamaniem barku. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Od 1 czerwca wchodzą zmiany w przepisach kodeksu drogowego. Mają na celu między innymi zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. W myśl nowych zasad pieszy będzie miał bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdami już przy wkraczaniu na przejście. Wczoraj skarżyscy policjanci odnotowali niebezpieczną sytuację na przejściu dla pieszych w rejonie dworca PKP. Kierujący motocyklem 26-latek nie zatrzymał się przed pasami i najechał na przechodzącą przez jezdnię 55-letnią mieszkankę gminy Mirzec. Kobieta została przewieziona do szpitala z urazem barku i potłuczeniami. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, zarejestrowały je kamery monitoringu miejskiego. Na szczęście 55-latka po udzielonej pomocy opuściła szpital i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


reklama


W chwili wypadku jego uczestnicy byli trzeźwi. 26-latek stracił prawo jazdy i czeka go rozprawa sądowa. Za tego rodzaju przestępstwo ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media