fbpx

Polecamy

1 czerwca rusza rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Skarżysko jedzie po raz drugi

1 czerwca 2021 rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Oficjalny trening zakończył się 21 maja o północy. Kolejne dni upłyną pod znakiem ostatnich przygotowań do czerwcowej walki o każdy kilometr.

Cały czas można przyłączyć się do naszej rywalizacji! Do 31 maja należy ostatecznie wybrać miasto i grupę, dla których kręcimy kilometry. Grupę będzie można jeszcze zmieniać w trakcie trwania zabawy, jednak nie później niż do 23 czerwca.

W zabawie może wziąć udział każdy, kto zainstaluje na swoim telefonie aplikację Aktywne Miasta (dostępna bezpłatnie na Google Play i Apple App Store) i wybierze miasto, dla którego będzie kręcić kilometry (wybieramy Skarżysko-Kamienna). Rywalizacja potrwa od 1 do 30 czerwca. Na liście startowej jest już 50 miast

- Skarżysko-Kamienna po raz drugi przystępuje do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po ubiegłorocznym debiucie i wysokim 11. miejscu w końcowej klasyfikacji, zamierzamy „wskoczyć” w tym roku do pierwszej „dziesiątki”. Czy to się uda zależy od mieszkańców miasta. Zachęcamy wszystkich, którzy jeżdżą na rowerach czy to rekreacyjnie czy wyczynowo. Każdy kilometr się liczy – mówi Janusz Sztompke, dyrektor Miejskiego Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej

Na potrzeby rywalizacji miasta mogą zakładać grupy (dla szkół, instytucji, stowarzyszeń itp.). Należy ten fakt zgłosił do koordynatora lokalnego – adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Dla uczestników i uczestniczek, którzy wykręcą najlepsze wyniki przewidziane są nagrody – zaznacza Zbyszek Biber – koordynator lokalny RSC.

Na potrzeby treningu i czerwcowej rywalizacji koordynatorzy akcji w Skarżysku – Kamiennej przygotowali różne gry, np. szlakiem miejsc pamięci narodowej czy szlakiem zalewów. Gry dostępne są w aplikacji.

- Aktywność rowerzystów widać również na FB. Koordynatorzy założyli grupę Rowerowa Stolica Polski – Skarżysko-Kamienna, gdzie uczestnicy dzielą się swoimi treningami, przesyłają zdjęcia z wypadów rowerowych – dodaje koordynator.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców miasta do udziału w zabawie, robimy to nie tylko dla miasta, ale przede wszystkim robimy to dla siebie. Jesteśmy aktywni, spędzamy aktywnie czas. W rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy. Można zabrać na wycieczkę rodzinę, zachęcić znajomych spoza Skarżyska, którzy zainstalują aplikacje Aktywne Miasta i wybiorą miasto Skarżysko-Kamienna. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta jak również wszystkich sympatyków Skarżyska –Kamiennej. Razem kręcimy dla Skarżyska – zachęca do zabawy zastępca prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński.

Wspólne wycieczki rowerowe oraz nagrody dla najlepszych uczestników i uczestniczek ze Skarżyska – Kamiennej na pewno zmotywują do kręcenia kilometrów

Linki do filmiku promującego RSC - https://megawrzuta.pl/download/888f1829e06c18f02a7dbdedd7463ab0.html


reklama


MCSiR Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media