fbpx

Polecamy

Spowodował kolizję, miał 2 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów (ZDJĘCIA)

21 maja 2021r. o godzinie 04:52 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w Skarżysku-Kamiennej na skrzyżowaniu ul. 1-go Maja z ul. Piękną.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Skarżysko-Kamienna stwierdzono, kolizję dwóch samochodów osobowych: Opel Astra oraz Rover 200. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Kierujący samochodem Opel uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej kierującemu samochodem Opel. Na miejsce działań przyjechały Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Po przebadaniu uczestników wypadku decyzją lekarza kierujący samochodem Opel został zabrany na dalsze specjalistyczne badania do szpitala. Następnie strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu Compact. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Informacja KPP w Skarżysku-Kamiennej odnośnie zdarzenia 

Wkrótce po raz kolejny stanie przed sądem 36-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna spowodował kolizję mając w organizmie 2 promile alkoholu. Dodatkowo złamał dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek. Tuż przed godziną 5 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z ulicą Piękną. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że kierujący osobowym oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy rovera, na skutek czego doszło zderzenia aut. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 36-letni sprawca kolizji jest nietrzeźwy. Miał bowiem w organizmie 2 promile alkoholu. 50-letniej kobiecie, która kierowała roverem nic się nie stało. Była trzeźwa. Szybko okazało się, że siedzący za kierownicą opla posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Między innymi w ten sposób został w przeszłości ukarany przez sąd za jazdę na podwójnym gazie. W trakcie interwencji 36-latek uskarżał się na ból w klatce piersiowej i został przewieziony do szpitala na badania.

Wkrótce nieodpowiedzialny skarżyszczanin stanie przed obliczem Temidy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.


reklama


Tekst: mł. bryg. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: kpt. Piotr Gałązka – JRG Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media