fbpx

Polecamy

Tydzień Bibliotek 2021 w skarżyskiej bibliotece

Trwa Tydzień Bibliotek, organizowany w dniach 8 – 15 maja 2021 r. po raz osiemnasty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślić rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza. Z tej okazji propozycje dla czytelników przygotowała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej.

10 – 17 maja – „Znajdziesz mnie w bibliotece”  (Filia nr, 2 ul. Sezamkowa) – wystawka promująca książki dla dzieci:

10 – 11 maja – Książki zabawki i te o nietypowym formacie
12 – 14 maja – serie wydawnicze dla najmłodszych

10 – 14 maja – „Krzyżówka na Tydzień Bibliotek” (Filia nr 2 ul. Sezamkowa) – każde dziecko odwiedzające Oddział Dziecięcy otrzyma arkusz z krzyżówką do rozwiązania. Rozwiązane krzyżówki należy złożyć w bibliotece dziecięcej do 17 maja. Za poprawne jej rozwiązanie uczestnicy otrzymają słodki upominek.

12 maja, godzina 12.00  – „Była sobie bajeczka” (Filia nr 1 ul. Towarowa)  – spotkanie plenerowe z dziećmi z Przedszkola nr 1, na którym bibliotekarz będzie czytał  bajeczki, które są dostępne w bibliotece dziecięcej oraz dla rozrywki bajkowa zgaduj-zgadula.


reklama


13 maja, godzina 10.00  – „Mądra głowa zna przysłowia”  (Filia nr 2 ul. Sezamkowa)– plenerowe spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 16 (w dwóch grupach) podczas, którego czytane będą wiersze Marii Konopnickiej promujące wartości moralne oraz quiz z przysłów i powiedzeń urozmaicony zagadkami dla dzieci.

W dniach 10 – 15 maja przygotowane będą dla dorosłych czytelników:

TOP 10 – lista najpoczytniejszych i najczęściej wypożyczanych książek w Wypożyczalniach dla dorosłych (Filia nr 1 ul. Towarowa).
TOP 10 – najbardziej poszukiwane tytuły na rynku wydawniczym w Polsce oraz
„gorące hity książkowe”, które można znaleźć w naszej bibliotece (Filia nr 1 ul. Towarowa).

Zaplanowane jest też spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (spotkania moderatora z uczestniczkami klubu, które przyniosą spisane refleksje i przemyślenia dotyczące przeczytanej lektury oraz otrzymają kolejną książkę do przeczytania i omówienia; Filia nr 2 ul. Sezamkowa).

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media