fbpx

Polecamy

Od 20 maja zmiany przepisów w ruchu drogowym

Nowe przepisy ruchu drogowego wchodzące w życie 20 maja br. będą zawierały takie definicje jak „urządzenie wspomagające ruch”, czy „urządzenie transportu osobistego”. Nowelizacja kodeksu drogowego, ma na celu sprecyzowanie zasad korzystania z tych urządzeń i ustalenie wszystkich aspektów związanych z bezpiecznym poruszaniem się m. in. hulajnogami. Choć pierwsze urządzenia typu hulajnoga pojawiły się ponad 200 lat temu, dziś dalej chętnie z nich korzystamy. Obecne znacząco różnią się od tych sprzed dwóch wieków, jak również korzystanie z nich wymaga większych umiejętności i ostrożności.

Hulajnoga to urządzenie, dzięki któremu dość sprawnie możemy poruszać się po zatłoczonym mieście. Wyposażone w silnik elektryczny osiągają prędkość do około 30 km/h. Mimo to, że zakup takiego urządzenia to nie mały wydatek, nie brakuje osób poruszających się nimi. Wszystko za sprawą tego, że powstało wiele wypożyczalni, umożliwiających korzystanie z nich na minuty. Biorąc pod uwagę korzyści z przemieszczania się na takich urządzeniach, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie.


reklama


Choć jeszcze poruszający się hulajnogą traktowany jest jako pieszy, to wchodzące od 20 maja br. w życie przepisy będą zawierały takie definicje jak „urządzenie wspomagające ruch”, czy „urządzenie transportu osobistego”. Nowelizacja kodeksu drogowego, ma na celu sprecyzowanie zasad korzystania z tych urządzeń i ustalenie wszystkich aspektów związanych z bezpiecznym poruszaniem się m. in. hulajnogami.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media