fbpx

Polecamy

Kamil Czarnecki w czołówce maratonu (ZDJĘCIA)

Mł. asp. Kamil Czarnecki pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Suchedniowie odnotował bardzo dobry występ w niedzielnym maratonie. Zawody odbyły się w Bliżynie i uczestniczyło w nich 150 zawodników z całego kraju. W kategorii wiekowej 40-50 lat policjant nie miał sobie równych, a w kategorii „open” zajął dobre 6. miejsce.

W niedzielę w miłośnicy biegów ścigali się w ramach I Maratonu Świętokrzyskiego wokół Zalewu Bliżyńskiego. Ze względu na obostrzenia pandemiczne w imprezie mogło wystartować maksymalnie 150 zawodników. I właśnie tylu biegaczy z całej Polski stanęło na starcie pierwszej tego typu imprezy biegowej w powiecie skarżyskim. Wśród nich zawody rozpoczął mł. asp. Kamil Czarnecki, policjant z suchedniowskiego komisariatu. Był to jego debiut na dystansie maratońskim (42, 62 km). Trasa biegu wytyczona była wokół malowniczego zalewu. W kategorii „open” nasz reprezentant uplasował się na doskonałym 6. miejscu. Ponadto zajął najwyższy stopień podium w kategorii wiekowej 40-50 lat oraz był trzeci wśród zawodników z powiatu skarżyskiego. Bieg ukończył z czasem 2:45:18.