fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Dzień ze Sportem na Promenadzie Ostrobramskiej (ZDJĘCIA)

W niedzielę, 9 maja o godzinie 17:00 na Promenadzie Ostrobramskiej przy ul.Wileńskiej w Skarżysku-Kamiennej, odbyło się wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Aktywne Skarżysko pt: "Dzień ze Sportem"

Ideą projektu jest zachęcanie mieszkańców do aktywnego trybu życia, spędzania czasu w plenerze. To szansa na ruch i kontakt z naturą dla mieszkańców naszego miasta oraz integrację międzypokoleniową. A jak podają badania

61 proc. rodziców ocenia, że podczas pandemii ich dziecko poświęcało zbyt mało czasu na ruch na świeżym powietrzu. Zarazem tylko 23 proc. rodziców deklaruje, że wprowadziło nowe zwyczaje w tym obszarze – takie, jak ćwiczenia w domu. Rozrywka najmłodszych to bardzo często komputer – 63 proc. rodziców stwierdziło, że ich dzieci spędzają w ten sposób zbyt dużo czasu. To dane z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”, zrealizowanego przez Nestlé i Polski Związek Lekkiej Atletyki w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój fizyczny i psychiczny dzieci i młodzieży. Dzięki regularnemu wysiłkowi możemy pielęgnować zdrowie i zachować sprawność na dłużej, a dobre nawyki, wpojone w młodym wieku, będą procentować w dorosłym życiu. Stowarzyszenie Aktywne Skarżysko wraz ze swoimi Partnerami Wydarzenia pragnie zmienić ten stan rzeczy przy okazji otwierając się na wszystkie grupy wiekowe mieszkańców. Mamy świadomość jak duży wpływ na samopoczucie ma aktywność fizyczna i co najważniejsze możliwość wspólnego nieodpłatnego treningu zwłaszcza w momencie kiedy ostatnie kilka miesięcy wszyscy byliśmy zmuszeni zrezygnować z wielu aktywności na rzecz życia w przymusowej izolacji.

"Dzień ze sportem!" skierowany był do osób w każdym wieku, od 5 do 105 lat!" Uczestnicy zobowiązani byli jedynie ubrać wygodny strój sportowy i dobry humor!

Pragniemy wspomnieć, że dziękujemy za okazane wsparcie Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. producenta naturalnej wody mineralnej Buskowianka-Zdrój, który zapewnił wodę mineralną dla uczestników wydarzenia.

Wydarzenie przyjęte bardzo pozytywnie przez mieszkańców. Czekają na kolejne treningi. A my jesteśmy zachwyceni, że całe rodziny trenowały z nami. Miło integrować się przez sport. - dodała Anna Wawrzos - inicjatorka wydarzenia


reklama


Projekt i wykonanie Spotted: Media