fbpx

Polecamy

Rabuś zatrzymany na gorącym uczynku

Rabuś zatrzymany na gorącym uczynku Rabuś zatrzymany na gorącym uczynku

Dziś 30-letni mieszkaniec gminy Bliżyn usłyszał zarzut kradzieży. Mundurowi zatrzymali go na gorącym uczynku na terenie byłego obiektu gastronomicznego w Skarżysku –Kamiennej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W poniedziałkowy poranek policjanci udali się do nieczynnego od dłuższego czasu lokalu gastronomicznego w Skarżysku –Kamiennej. W trakcie interwencji zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży miedzianych przewodów elektrycznych 30-letniego mieszkańca Bliżyna. W budynku ujawnili kolejne zdemontowane metalowe elementy przygotowane do wyniesienia, a w pojeździe sprawcy zaparkowanym nieopodal, fragmenty przewodów elektrycznych, siłownik domykania drzwi, czy skrzynkę  z narzędziami. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież w tym obiekcie. Kilka dni wcześniej policjanci dostali sygnał o kradzieży aluminiowych okien i drzwi o łącznej wartości 10 000 zł. Dalsze czynności w sprawie pozwolą ustalić, czy zatrzymany odpowie również za to przestępstwo i czy potwierdzą się przypuszczenia, iż nie działał sam w tym przestępczym procederze.

Ponadto policjanci przy sprawcy tej zuchwałej kradzieży ujawnili foliowy woreczek prawdopodobnie z zawartością amfetaminy w ilości około grama oraz około 3 gramy suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna trafił do celi. Usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grożą nawet 3 lata więzienia. Dodatkowo sąd z pewnością weźmie pod uwagę kryminalną przeszłość sprawcy.


reklama


ASŁ / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media