fbpx

Polecamy

Za nami I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości J.Słowackiego (ZDJĘCIA)

W dniach 05 kwietnia - 26 kwietnia 2021r. w Skarżysku – Kamiennej odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego: „Czytamy Słowackiego”.

Organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego oraz Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości”. Konkurs był skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Został objęty honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Starosty Skarżyskiego.

Konkurs przebiegał w III etapach – dwa pisemne, jeden ustny. Wszystkie odbyły się on-line, ze względu na obecną sytuację epidemiczną.

Cele zakładały: wspieranie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, a także pogłębianie ich wiedzy i umiejętności w dziedzinie literatury polskiej, motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniami uzdolnionymi humanistycznie, motywowanie uczniów do rozwijania pasji, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli, kształtowanie wrażliwości estetycznej i zachęcenie do czytania poezji.

Komisja Konkursowa w składzie: Beata Frączkiewicz, Agnieszka Trzebińska, Sławomir Siudek, Anna Wójcik (nauczyciele I LO) do finału zakwalifikowała 5 uczniów i spośród nich wyłoniła 3 Laureatów z największą liczbą punktów za odpowiedzi ustne w III etapie.

Zarówno dwa pierwsze etapy, jak również finał, prezentowały wysoki poziom. Od Uczestników wymagano wykazania się umiejętnością interpretacji wskazanych utworów poetyckich oraz dostrzeżenia i wskazania istniejących związków pomiędzy życiem a twórczością poety.

Uroczyste wręczenie nagród Finalistom i Laureatom Konkursu odbyło się 26 kwietnia 2021r. w I LO im. J. Słowackiego. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Katarzyna Bilska i Adam Ciok - Członkowie Zarządu Powiatu Skarżyskiego. Dyrektor szkoły, Pani Martyna Maćkowiak, podziękowała wszystkim za udział w literackich zmaganiach z poezją wieszcza i pogratulowała zwycięzcom. Do gratulacji dołączyła również przewodnicząca samorządu uczniowskiego I LO, Maja Małaszek, która przybliżyła zgromadzonym bieżącą działalność tzw. „Erbla”.

Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję Konkursu i zapraszają młodych pasjonatów twórczości romantycznej do udziału w przyszłym roku.

Finaliści:

Zuzanna Bera, Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Martyna Kotwa, Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Julia Poniewierska, Gminny Zespół Szkół w Łagowie

Alicja Czerw, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Staszowie

Nikola Kozieł, Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi

Laureaci Konkursu:

1 miejsce: Zuzanna Bera, Gminny Zespół Szkół w Łagowie

2 miejsce:  Nikola Kozieł, Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi

3 miejsce: Martyna Kotwa, Gminny Zespół Szkół w Łagowie


reklama


materiał prasowy, foto: M.Sikora/Spotted Skarżysko

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media