fbpx

Polecamy

Wpadł z narkotykami i szarpał policjantów

Dozór policyjny zastosował w piątek prokurator wobec 34-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna jest podejrzany o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Prawdopodobnie odpowie także za posiadanie narkotyków. Miał przy sobie około 14 gramów zakazanych substancji. Wkrótce wytłumaczy się przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej mieli podejrzenia, że znany im 34-latek, uprzednio karany  m.in. za przestępstwo narkotykowe, nadal może trudnić się zakazanym procederem. W środę po południu stróże prawa „złożyli mu wizytę”. Podczas czynności ujawnili przy mężczyźnie 6 zawiniątek z sypką substancją, która wstępnie okazała się amfetaminą w ilości około 6 gramów. Ponadto skarżyszczanin miał przy sobie 8 zawiniątek z suszem roślinnym wstępnie zakwalifikowanym jako marihuana o wadze około 8 gramów. Podczas interwencji mężczyzna był pobudzony i agresywny, nie stosował się do poleceń stróżów prawa. Popychając i szarpiąc za ubrania, naruszył ich nietykalność cielesną. Szybko został obezwładniony. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium, zaś ich posiadacz do celi.

Skarżyszczanin usłyszał zarzut i wytłumaczył się przed prokuratorem. Został objęty policyjnym dozorem. Za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy może trafić za kratki nawet na 3 lata. Jeżeli badania laboratoryjne zabezpieczonych środków potwierdzą ich wstępną kwalifikację, 34-latek odpowiadał też będzie za posiadanie narkotyków.

JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media