fbpx

Polecamy

Marzenia się spełniają! Magiczny Dywan trafi do dzieci w Skarżysku-Kamiennej

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej zorganizowali zrzutkę na Magiczny Dywan - nowoczesne narzędzie interaktywne, które naukę zamienia w zabawę. Ich marzenie się spełni, bo w zbiórkę zaangażowało się wielu przyjaciół szkoły, w tym... producent urządzenia.

W Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej uczy się ponad 200 wychowanków o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To jedna z największych tego typu instytucji w Polsce. Zespół prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w wieku od 3 do 25 lat.

Szkoła postanowiła zainwestować w nowoczesny sprzęt do zabawy, nauki i rehabilitacji. Zbiórkę pieniędzy na Magiczny Dywan onEVO zorganizowała nauczycielka Ilona Wątła.

- W naszej placówce jest już jeden Magiczny Dywan. Korzystają z niego przedszkolaki. Świetnie sprawdza się przy pracy z dziećmi. W placówce tak dużej jak nasza, jeden Magiczny Dywan to zdecydowanie zbyt mało - opowiada nauczycielka.

Magiczny Dywan onEVO to multimedialne urządzenie, zawierające w sobie komputer, projektor, moduł WiFi i zestaw czujników oraz głośników. Projektor zamontowany pod sufitem wyświetla obraz tworzący wirtualny "magiczny dywan". System czujników sprawia, że obraz reaguje na ruch. Zwykła podłoga lub stół zamienia się w multimedialny obszar, dzięki któremu dzieci przeżywają kosmiczne przygody, biorą udział w edukacyjnych quizach i grach, przenoszą się na powierzchnie odległych planet, eksplorują pirackie statki, biegając po wartkich strumieniach... możliwości jest tysiące.

- Magiczny Dywan onEVO bardzo pomaga w nauce i rehabilitacji. Ta wizualna i ruchowa forma zajęć jest dla dzieci dużo ciekawsza, bardziej angażująca niż tradycyjne lekcje. Projekcje Magicznego Dywanu oddziałują na zmysły i aktywizują ruchowo. W naszej szkole zawsze staramy się wydobyć z dzieci ich najmocniejsze strony, zachęcić i zmotywować ich do aktywności. Magiczny Dywan bardzo pomaga osiągnąć te cele - dodaje Ilona Wątła.
Nauczycielka zorganizowała zbiórkę na portalu "Zrzutka.pl". W międzyczasie do dyrekcji szkoły - Marcina Kruka odezwał się przedstawiciel firmy Funtronic - producent urządzenia. Firma obiecała 50-procentowy rabat, jeśli szkoła uzbiera przynajmniej połowę z wymaganych 12 tysięcy złotych. Na szczęście lokalna społeczność stanęła na wysokości zadania.

- Do ostatniej chwili obawiałam się, czy damy radę. Ostatni dzień okazał się dla nas prawdziwym dniem cudów. Zebraliśmy potrzebną kwotę! Okazało się, że szkoła ma wiernych przyjaciół – informuje Ilona Wątła.
Magiczny Dywan onEVO to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na świecie. Powstaje w całości w firmie pod Warszawą.

- Często prowadzimy akcje wspierające szkoły, które w pandemii nie mają lekko. Bardzo się cieszymy, gdy słyszymy, że nasz produkt pomaga w nauce i rehabilitacji dzieci. Taka jest właśnie misja naszej firmy - opowiada Paulina Moneta, Dyrektor Kreatywny z firmy Funtronic.

To nie pierwsza taka akcja producenta. Funtronic w ten sam sposób wspierał m.in. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych "Oligo" we Włocławku.

Teraz nie tylko przedszkolaki, ale wszyscy wychowankowie Zespołu Placówek w Skarżysku–Kamiennej, będą mogli korzystać z Magicznego Dywanu. Urządzenie ma zostać zamontowane na szkolnym korytarzu. Będzie wykorzystywane zarówno na lekcjach, jak i w czasie przerw

- Myślę, że każdy nauczyciel chciałby mieć taką pomoc w nauce - mówi dyrektor szkoły – Marcin Kruk.


reklama


ZPEW

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media