fbpx

Polecamy

Trwa budowa ronda tymczasowego na skrzyżowaniu ul. Legionów i Ekonomii (ZDJĘCIA+WIZUALIZACJA)

W środę, 7 kwietnia rozpoczęła się budowa ronda u zbiegu ulicy Legionów (DK 42) i Ekonomii. Prace związane są z przygotowaniem do zamknięcia od 10 kwietnia wiaduktu łączącego osiedla Dolna Kamienna i Przydworcowe. 

Już przed świętami na ulicach skarżyska kierowcy mogli zobaczyć żółte zakryte tablice informujące o objazdach, kierowcy na pewno mogą spodziewać się ogromnych utrudnień. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Inwestycja pn. „Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej” realizowana będzie przez powiat skarżyski w ramach partnerskiego z gminą Skarżysko-Kamienna projektu „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa-Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna  Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej”. 

Zakres robót obejmuje wykonanie budowy wiaduktu nad torami kolejowymi oraz rozbudowy układu komunikacyjnego poprzez rozbudowę Al. Piłsudskiego na odcinku od Al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami i budową ronda turbinowego przy obecnym skrzyżowaniu z Al. Niepodległości.

Drogi te zyskają nowe jezdnie. Ponadto powstaną bus-pasy, nowe chodniki, wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, a także wybudowane zostaną zjazdy publiczne i indywidualne. Powstaną również zieleńce, które uatrakcyjnią nowe drogi.

Realizacja inwestycji to także wykonanie szeregu niezbędnych prac podziemnych związanych z rozbudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, przebudową sieci wodociągowej, gazowej, cieplnej i sieci energetycznych, przebudową kanalizacji sanitarnej i urządzeń teletechnicznych, budową kanału technologicznego.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media