fbpx

Polecamy

Niech łączy nas Skarżysko!

Drodzy Państwo,

Czasy są wyjątkowo niełatwe. Wszyscy pomagamy sobie jak możemy. Obywatele zdają test wzajemnej pomocy - wolontariat, wiele akcji społecznych, solidarnościowe akcje w internecie. Rządzący mają właściwie dwa zadania - pomagać i nie szkodzić. Jedno i drugie kładą na całej linii. A najlepiej widać to w Skarżysku-Kamiennej i całym naszym regionie.

Jak nie pomagają ? Gołym okiem widzimy to przy okazji Funduszu Inwestycji Lokalnych. To pieniądze z Unii Europejskiej, które mają wesprzeć pośrednio WSZYSTKICH OBYWATELI ponoszących straty z powodu pandemii. Środki dostają samorządy, które  przez konieczność koncentrowania wielu wydatków na kwestiach stricte sanitarnych, nie mogą finansować np. zaplanowanych inwestycji, na które przecież czekają mieszkańcy. Tymczasem rząd postanowił UKARAĆ przede wszystkim tych mieszkańców, którzy w danym mieście nie zechcieli zagłosować na lokalne elity Prawa i Sprawiedliwości. Skarżysko-Kamienna, ale także ościenne gminy NIE OTRZYMAŁY ANI ZŁOTÓWKI. Powiat także.

Nie otrzymały także inne ośrodki: Ostrowiec Św., Sandomierz, Kazimierza Wielka... Co łączy te miasta? Wyniki wyborów na prezydenta i burmistrza nie po myśli ludzi z PiS. Ile trzeba mieć w sobie tupetu i braku szacunku do obywateli, żeby podejmować takie bezwzględne decyzje? Kasa dla swoich? Na to zgody nigdy nie będzie. Mojej i Waszej na pewno także.

Mało tego, że nie pomagają. Szkodzą. Pamiętacie, jak doprowadzili do likwidacji Klinik Serca w Starachowicach? Leczyło się tam kilka tysięcy pacjentów z powiatu skarżyskiego. Z dnia na dzień zostali pozbawieni pomocy. Do dziś tych braków nie uzupełniono. Pamiętacie, jak ci starsi schorowani ludzie poszli pikietować pod urząd województwa? A ówczesna wojewoda z pobliskich Starachowic, Agata Wojtyszek, zamknęła się przed nimi od środka w instytucji publicznej, w godzinach pracy. Czy można sobie wyobrazić większą pogardę?


reklama


Od kilku lat walczę o powrót profesjonalnego leczenia chorób serca i naczyń na północ naszego województwa. Za nami (a działamy razem ze specjalnie powołanym stowarzyszeniem złożonym z byłych pacjentów klinik) wiele akcji, interwencji poselskich. Tej walki jeszcze nie zakończyliśmy.

Dziś rządzi nami marszałek ze Skarżyska. Mamy wojewodę LEKARZA, który najlepiej powinien rozumieć dramaty czasu pandemii. A przecież doskonale pamiętamy, jak zamieniał cały skarżyski szpital w covidowy, żeby po 3 tygodniach rakiem się z tego wycofywać. Tu chodzi o życie i zdrowie - tu nie ma miejsca na chaos i błądzenie we mgle.

Jak wiecie, czasy bywają różne. Gdy miałam możliwość pracy jako posłanka rządzącej koalicji, nie patrzyłam na znaczek partyjny wybranego przez mieszkańców włodarza danej jednostki samorządu. Wiele rzeczy nam się wspólnie udało, m.in. zdobycie brakujących środków na dokończenie budowy hali sportowej, sala koncertowa w skarżyskiej szkole muzycznej, wpisanie kończonego już za rządów PiS (z czego się ogromnie cieszę!) tunelu do planów inwestycyjnych i zagwarantowanie mu finansowania, budowa miasteczka ruchu drogowego, zapewnienie finansowania dla przebudowy skrzyżowania ul. Jana Pawła II i Krakowskiej na rondo czy remont wielu dróg gminnych i powiatowych, np. ul. Metalowców. Dziś jestem posłanką opozycji. To wymaga ode mnie jeszcze kilkukrotnie cięższej pracy, walki o ważne sprawy. Każdego tygodnia interweniuję w Waszych czasem bardzo indywidualnych, ale niezwykle istotnych sprawach.

Zawsze jestem gotowa do współpracy na rzecz naszej lokalnej wspólnoty, kooperacji z każdym. Tym chętniej przystąpiłam do świętokrzyskiego zespołu parlamentarnego. Już trzykrotnie wnioskowałam do jego przewodniczącej, posłanki PiS Anny Krupki, o zwołanie grupy. Między innymi w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia w naszym powiecie. I uwierzycie Państwo, że pani Krupka nawet mi nie odpowiedziała, a zespół nie spotkał się do tej pory na merytorycznym posiedzeniu ANI RAZU?

Mam jeden apel: działajmy razem, bo Skarżysko-Kamienna, powiat skarżyski - barw partyjnych nie posiadają. Proszę także wyborców Prawa i Sprawiedliwości, których bardzo szanuję: wymagajcie od swoich nominatów, marszałka ze Skarżyska, wojewody lekarza, parlamentarzystów, zakopania jakichś wydumanych toporów wojennych. Cel mamy jeden - rozwój naszego miasta i powiatu.

Na ten ciężki czas życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i wzajemnego zrozumienia. Przetrwamy.

Z wyrazami szacunku,

Marzena Okła-Drewnowicz

Posłanka na Sejm RP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media