fbpx

"Gdzie są członkowie PiSu"? Posłanka KO odnosi się do wyników FIL (ZDJĘCIA+WIDEO)

W czwartek, 1 kwietnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Konarskiego poseł KO Marzena Okła-Drewnowicz zorganizowała konferencję prasową podczas której odniosła się do rozstrzygniętego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych, w ramach którego do Skarżyska-Kamiennej i gmin z powiatu skarżyskiego, nie trafia ani jedna złotówka

W poprzednim naborze, który został rozstrzygnięty w grudniu ubiegłego roku dofinansowanie otrzymały dwie gminy – Suchedniów i Skarżysko Kościelne. Wtedy również i dla Skarżyska-Kamiennej i dla samorządu Powiatu Skarżyskiego nie udało się pozyskać wsparcia. Poseł Marzena Okła-Drewnowicz przypomina swoją interwencję w tej sprawie.

Gmina Skarżysko-Kamienna w ramach II naboru starała się o 15 mln na przebudowę stadionu GRANAT, 4 mln zł na wkład własny do projektu którego elementami są: zakup autobusów, wdrożenie Systemu Informacji Pasażerskiej, budowa wypożyczalni rowerów miejskich, budowa wiaduktu kołowego nad torami oraz 3 mln na wkład własny do termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Skarżysku-Kamiennej.

Powiat Skarżyski w ramach II naboru wnioskował o pieniądze na przebudowę ul. Tysiąclecia, przebudowę ul. Łyżwy wraz z budową ronda u zbiegu ul. 1 Maja i ul. Łyżwy oraz Termomodernizację budynku należącego do powiatu skarżyskiego przy ul. Sikorskiego (w którym mieście się Prokuratura Rejonowa oraz Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej)


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media