fbpx

Polecamy

Prace nad wykończeniem budynku nowego przedszkola w Skarżysku Kościelnym idą pełną parą

24.03.2021 r Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik wraz z Skarbnik Gminy Magdaleną Węgłowską i Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Skarżysku Kościelnym Barbarą Kocią sprawdzali postępy przy wykończaniu budynku nowego przedszkola. Obecni byli również: Starszy Inspektor Robert Gładyś, Inspektor Nadzoru Dariusz Kowalik oraz Kierownik Budowy Damian Bajor.

Na obecną chwilę wiele robót wykonano. Terminy oddania prac nie są zagrożone. W związku z tym, że firma nie ma zaległości z terminami i sprawnie wykańcza przedszkole Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik zgłosił firmę KROBEL do konkursu „Buduj Bezpiecznie” zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Opis zaawansowania robót na obiekcie przedszkole samorządowe w Skarżysku Kościelnym:

Branża budowlana:

Zostały wykonane tynki cementowo –wapienne na całym obiekcie

W ostatnim czasie były wykonywane prace izolacyjne i hydroizolacyjne posadzki na gruncie, zostały wykonane posadzki jastrychowe na 70% powierzchni obiektu.

Na zewnątrz ocieplono fasadę budynku styropianem, trwają dalsze prace na elewacji budynku. W najbliższym czasie będziemy wykonywać prace glazurnicze w sanitariatach, kuchni oraz montaż parapetów wewnętrznych z konglomeratu w pomieszczeniach.

Roboty instalacyjne:

Branża elektryczna - zostało wykonane przyłącze wlz,rozprowadzono przewody elektryczne w ścianach oraz w korytach nad sufitem, wykonano instalacje niskoprądową dla monitoringu oraz Internetu na całym obiekcie, obsadzono puszki elektryczne,została wykonana instalacja odgromowa w gruncie i na fasadzie budynku, trwa montaż rozdzielnic elektrycznych.

Branża sanitarna - zostało wykonane przyłącze wody użytkowej, rozprowadzono przewody oraz zamontowano rozdzielacze do instalacji c.o, trwa montaż instalacji przeciwpożarowej, wodno-kanalizacyjnej, ciepła technologicznego, instalacji wentylacji mechanicznej, instalacji wody użytkowej zaawansowanie robót to 60%.

26.03.2021 r. został ogłoszony przez Gminę Skarżysko Kościelne przetarg na IV etap budowy przedszkola, który obejmuje między innymi drogę dojazdową, parkingi, plac zabaw, ogrodzenie terenu itp.


reklama


Gmina Skarżysko Koscielne 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media