fbpx

Dyskutowali o pandemii

W piątek odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ds. Covid-19. Uczestnicy internetowego spotkania obradowali w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w powiecie skarżyskim. Udział w obradach wziął szef skarżyskich policjantów mł.insp. Tomasz Jarosz.

W związku z pogarszająca się sytuacją epidemiczną w kraju w piątek starosta skarżyski Artur Berus zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zrządzania Kryzysowego ds. Z Covid-19. W skład zespołu wchodzą m.in. zwierzchnicy powiatowych samorządów, komendanci straży pożarnej i policji. W obradach udział wziął szef skarżyskich stróżów prawa mł. insp. Tomasz Jarosz.

Podczas spotkania zwrócił uwagę na znaczny wzrost zachorowań na Covid-19, a co za tym idzie wzrost izolacji i kwarantann domowych. Tydzień temu w powiecie odnotowano 198 osób zakażonych koronawirusem i 616 osób przebywających na kwarantannach. Wczoraj niestety wskazane liczby prawie podwoiły się. Służby odnotowały 378 osób przebywających w izolacji w związku z zachorowaniem na covid-19 i przeszło 1000 osób odbywających kwarantanny. Zebrani debatowali nad frontem walki z epidemią i zadaniami poszczególnych służb. Komendant Jarosz wskazał, że konieczna jest mobilność wszystkich jednostek zaangażowanych w walkę z koronawirusem.

Pomocną w tym względzie bez wątpienia jest możliwość zapewnienia opieki w szkołach, przedszkolach i żłobkach małoletnim dzieciom pracowników służby zdrowia i funkcjonariuszy. Ponadto przedstawił okoliczności towarzyszące policjantom podczas sprawdzania adresów osób objętych izolacją lub kwarantanną. Stróże prawa na bieżąco przekazują potrzeby takich osób ośrodkom pomocy społecznej w powiecie. Komendant dodał, że osoby bagatelizujące obowiązujące przepisy sanitarne nie mogą liczyć na żadną ulgę ze strony funkcjonariuszy. Wobec nich są i będą wyciągane konsekwencje przewidziane prawem. Policjanci będą interweniować wobec ignorantów i nakładać na nich mandaty karne, bądź kierować będą wnioski o ukaranie do sądu. W obecnej sytuacji wszyscy powinni dbać o zdrowie swoje oraz innych mieszkańców powiatu.

 


reklama


Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media