fbpx

Polecamy

Pożar "baraku" na Skałce. Jedna osoba nie żyje!

O godzinie 0:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym zlokalizowanym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Asfaltowej 7.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna oraz zastęp z OSP Skarżysko-Kamienna. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z jednego z mieszkań wydobywa się dym. Przed wejściem do budynku Policjanci udzielali pomocy mężczyźnie, którego ewakuowali z palącego się mieszkania. Posiadał on rozległe oparzenia ciała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.

Następnie odłączono prąd w budynku, ewakuowano 4 mieszkańców z obiektu oraz przystąpiono do działań gaśniczych. Mieszkańcy nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Na teren działań przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu został przekazany poszkodowany. Po ugaszeniu pożaru miejsce działań zostało przewietrzone. Sprawdzono je za pomocom kamery termowizyjnej, która nie wykryła ukrytych zarzewi ognia. Cały obiekt został sprawdzony urządzeniami pomiarowymi, które niewykazany niebezpiecznych gazów. Osobom ewakuowanym zapewniono komfort termiczny poprzez okrycie kocami.

Zostały one po konsultacji z przybyłym na miejsce pracownikiem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Skarżysku-Kamiennej zabrane przez Policję na nocleg do Hotelu Promień w Skarżysku-Kamiennej. W działaniach uczestniczył D-ca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Oficer Operacyjny Komendanta Powiatowego.

W działaniach uczestniczyły 4 zastępy z JRG oraz 1 zastęp z OSP Skarżysko-Kamienna, w sumie 19 ratowników.


reklama


Foto: OSP Skarżysko-Kamienna

Tekst: mł. bryg. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media