fbpx

Polecamy

Tlenoterapia hiperbaryczna już dostępna w Skarżysku-Kamiennej! Wyróżniony

O leczniczych właściwościach tlenu wiadomo już od bardzo dawna. Komory hiperbaryczne, w których zachodzą procesy dotleniania organizmu, mają bardzo szerokie zastosowanie. Pacjenci korzystają z nich przy różnego rodzaju schorzeniach powstałych w wyniku urazów lub w innych chorobach. Od grudnia 2020 roku mieszkańcy mogą korzystać z dobrodziejstwa tlenu w naszym mieście. Gabinet Oxy-Med znajduje się przy ulicy 1 Maja 65 w budynku Eurocentrum na drugim piętrze.

Czym jest tlenoterapia?

Tlenoterapia hiperbaryczna polega na dostarczaniu do organizmu bardzo dużej ilości czystego tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia. Wtłaczany do komory tlen podczas zabiegu dociera do chorych i niedotlenionych tkanek i narządów, co wpływa na ich poprawne funkcjonowanie, wspomagając jednocześnie leczenie wszelkich schorzeń, chorób i gojenie ran. To jedna z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. Tlenoterapia hiperbaryczna znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, stanowiąc w niektórych jednostkach chorobowych podstawową formę terapii, w innych będąc użyteczna jako leczenie wspomagające.

Jakie korzyści dla naszego zdrowia niesie tlenoterapia hiperbaryczna?

 • Kardiologia - nie tylko wspomaga pracę zdrowego serca, ale także poprawia efekty leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego: zwiększa dopływ tlenu do serca, pomagając przywrócić krążenie w obszarach z zakrzepami, oraz zapobiega uszkodzeniom i atakom mięśnia sercowego m.in. u osób z zespołem wieńcowym.
 • Neurologia - dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność. Redukuje obrzęki mózgu, stymuluje pracę całego układu nerwowego, pobudza do życia oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie uśpionych komórek, poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu. Zwiększa przepuszczalność bariery krew-mózg. Wspomaga rehabilitację po wylewach i udarach oraz przy chorobach Alzheimera, Parkinsona czy SM.

 • Migreny - przyczyną wystąpienia ataku może być opuchnięcie naczyń krwionośnych w mózgu. Tlenoterapia zmniejsza opuchliznę sprawiając, że ból ustępuje. Dotlenienie mózgu przyczynia się bezpośrednio do redukcji dolegliwości. Wpływa też na zmianę poziomu serotoniny i substancji P. związanej z atakami bólu. Dostarczenie dodatkowej dawki tlenu do mózgu obkurcza naczynia krwionośne i przynosi ulgę po kilkunastu minutach.

 • Stomatologia - poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, wzmacnia efekt działania antybiotyków i sulfonamidów (środków odkażających), a ponadto zwalcza infekcje i dostarcza wszystkie niezbędne składniki odżywcze do miejsca infekcji. Pomaga także zwalczyć bakterie beztlenowe – przyczynę najgorszych zakażeń ran.

 • Onkologia - zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu, oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich czy substancji rakotwórczych, obniża poziom białka c-reaktywnego, czynnika martwicy, nowotworów (TNF-alfa) i innych markerów stanu zapalnego w organizmie.

 • Chirurgia - pomaga zminimalizować ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji poprzez: ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które potęgują zdolność regeneracji, tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz niedopuszczenie do powstania infekcji.

 • Dermatologia - przyspiesza procesy syntezy kolagenu i elastyny, jednocześnie przywracając skórze jędrność i gładkość oraz wpływając na poprawę kolorytu cery. Wspomaga odnowę i regenerację tkanek nabłonkowych skutecznie działając na dolegliwości skórne takie jak trądzik (również różowaty), łuszczyca, rumień, pokrzywka, AZS, wysypki, stopa cukrzycowa i wiele innych.

Tlenoterapia wspomaga terapię autyzmu

Tlenoterapia hiperbaryczna wyraźnie wpływa na poprawę stanu dzieci z autyzmem na wielu płaszczyznach. Zauważalna jest lepsza zdolność komunikowania się, usprawnienie funkcjonowania społecznego i rozumienia języka. Ponadto zmniejszają się problemy jelitowe, zwiększa się sprawność motoryczną oraz apetyt.

Tlenoterapia wspomaga wydolność organizmu

Terapia hiperbaryczna powoduje szybszą regenerację tkanek po urazach, stłuczeniach i skręceniach. Zmniejsza stan zapalny, redukuje obrzęki, likwiduje zakwasy, regeneruje włosowate naczynia krwionośne, a także wzmacnia układ odpornościowy. Wraz z kolejnymi sesjami w komorze zwiększa się ilość molekuł ATP w organizmie, co skutkuje zwiększoną wydolnością tlenową i lepszymi osiągami w sporcie.

Jakie są inne wskazania do tlenoterapii?

Stany zapalne, urazy wielonarządowe, nagła głuchota idiopatyczna, głuchota po urazach akustycznych, owrzodzenia, odparzenia, oparzenia, odmrożenia, odleżyny, przewlekłe zmęczenie, nadwaga, otyłość , zespół stopy cukrzycowej, bóle głowy, nadciśnienie, udar, zatrucie tlenkiem węgla, autyzm, zespół Aspergera, zespół FAS, Zespół Downa, ADHD, Mózgowe porażenie dziecięce, Depresja, Zaburzenia snu, Parkinson, Alzhaimer, Stwardnienie rozsiane, Choroba dekompresyjna, Zatory gazowe, Ostre niedokrwienie tkanek miękkich, Urazy mięśniowo szkieletowe, Borelioza. Regeneruje również organizm po przebytej ciężkiej chorobie. Bardzo poprawia wydolności i kondycje po przebytym zakażeniu Covid-19.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę www.oxy-med24.pl lub na stronę na Facebook https://www.facebook.com/gabinettlenoterapihiperbarycznej/. Jeśli pojawią się pytania lub wątpliwość co do stosowania tlenoterapii hiperbarycznej, zapraszamy na darmową konsultację do naszego gabinetu do Eurocentrum przy ulicy 1 Maja 65 lub pod nr telefonu 600 447 372.

artykuł sponsorowany


reklama


1 komentarz

 • Justyna
  Justyna wtorek, 16 marzec 2021 22:43 Link do komentarza

  Super miejsce polecam ?
  Mnie zabiegi pomogły przy moich dolegliwościach, czuje znaczną poprawę.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media