fbpx

Polecamy

Wystawa czasowa "Świat toruńskiego piernika"

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej zaprasza na Wystawę czasową „Świat toruńskiego piernika”  prezentowaną w serii „Miasto i ludzie” od 22 lipca do 10 listopada 2016 r.

W Muzeum im. Orła Białego od kilku sezonów można zwiedzać wystawę stałą: „Miasto i ludzie: Skarżysko-Kamienna”. „Przez kolejne miesiące w ramach rozpoczynającego się właśnie cyklu: „Miasto i ludzie” będziemy prezentować na wystawach czasowych inne miasta i ciekawe osobistości z różnych regionów naszego kraju. Zaczynamy od Torunia i tradycji cukierniczych tego miasta – mówi dyrektor Muzeum Monika Kowalczyk-Kogut – Od 22 lipca nasi zwiedzający będą mogli zobaczyć, poczuć i skosztować toruńskich pierników, będzie można również samemu przygotować pierniki dekoracyjne z oryginalnego toruńskiego ciasta oraz obejrzeć z przewodnikiem wystawę „Świat toruńskiego piernika”. To sposób na odbycie dalekiej wyprawy bez wyjeżdżania z miasta”.

„Świat toruńskiego piernika” to niecodzienna interaktywna wystawa przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Ekspozycja prezentowana w niezwykłej scenerii, która pozwala odbyć niecodzienną podróż w przeszłość nasączoną egzotycznymi aromatami. We wnętrzu stylizowanej kogi – inspirowanej żaglowcami handlowymi – zaprezentowana jest rekonstrukcja średniowiecznego piernikarskiego kramu oraz sklepiku z przełomu XIX i XX wieku. Manekiny sklepikarki, piekarza i kupca „prezentują” zabytkowe naczynia, formy do cukierków, dzbany i cynowe kufle cechowe. Ważnym i ciekawym elementem wystawy są również archiwalne plakaty, opakowania pierników i zdjęcia.
W tej wyjątkowej scenerii unosi się zapach aromatycznych przypraw, gdyż każdy zwiedzający może wziąć udział w warsztatach własnoręcznego formowania dekoracyjnych pierników według tradycyjnej receptury, które będą niezwykłą pamiątką po tej krótkiej, ale jakże esencjonalnej podróży w przeszłość.

Inauguracja wystawy nastąpi 22 lipca, a można ją oglądać do 10 listopada.

Zwiedzanie z przewodnikiem i warsztaty własnoręcznego formowania
pierników dekoracyjnych o pełnych godzinach:
lipiec, sierpień – dni powszednie od 10.00 do 16.00
sobota, niedziela – 14.00 - 19.00
wrzesień, październik, listopad – dni powszednie od 10.00 do 15.00
Cena biletu – 5 zł.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu zwiedzania dla grup.
Szczegółowe informacje i rezerwacje – tel. 41/252 02 31, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media