fbpx

Polecamy

Duży wyciek oleju napędowego w Skarżysku na placu hurtowni Eurocash

W dniu 24.11.2020 w godzinach popołudniowych Dyżurny SKKP w Skarżysku Kamiennej otrzymał zgłoszenie o rozlanym oleju napędowym na placu hurtowni Eurocash S.A w Skarżysku Kamiennej. Wyciek paliwa nastąpił ze zbiornika samochodu ciężarowego Renault Premium który podczas manewrowania najechał na wysoki krawężnik uszkadzając zbiornik z paliwem.

W zbiorniku znajdowało się około 400 l paliwa, które rozlało się na placu. Działania zastępów SGRChem-Eko polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podłożeniu metalowej kuwety pod uszkodzony zbiornik paliwa. Jednocześnie przystąpiono do zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych i burzowych za pomocą sorbentu COMPACT.

Dalsze działania polegały na przepompowaniu paliwa z podstawionej kuwety do zbiornika ze stali nierdzewnej. W tym samym czasie zbierane zostało rozlane paliwo z placu za pomocą łopat do podstawionych zbiorników. Podczas usuwania plamy została odkryta dodatkowa kratka burzowa, w której odkryto niewielką ilość zgromadzonego paliwa.

W czasie akcji zostało przepompowane do zbiorników ok.100 litrów paliwa przy użyciu pompy membranowej. Dodatkowo kratka burzowa została zasypana sorbentem i oczyszczona. Pozostałe studzienki znajdujące się na placu hurtowni zostały skontrolowane - nie wykryto obecności paliwa. Działania trwały 3 godziny i brało w nich udział 4 zastępy- 12 strażaków z JRG Skarżysko Kamienna


reklama


Opracowanie: bryg. Janowski Jarosław - KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: bryg. Janowski Jarosław - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media