fbpx

Polecamy

Konkurs fotograficzny "Ciemna strona uzależnienia"

W dniach 19 października - 10 listopada 2020 roku Stowarzyszenie Erbel-Szkoła Przyszłości i I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej zorganizowało konkurs fotograficzny pt: "Ciemna strona uzależnienia".
Zadanie było współfinansowane przez Powiat Skarżyski w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2020 roku z zakresu ochrony i promocji zdrowia. Konkurs polegał na wykonaniu fotografii dotyczącej tematyki uzależnień i stanowi część działań w ramach projektu "Moda na życie bez uzależnień", realizowanego w I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej. Działania projektowe obejmują również organizację zajęć profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz problemu narkomanii, przeprowadzono kursy on-line pierwszej pomocy przedmedycznej, a także w warsztaty zastępowania agresji, uczniowie mogą na bieżąco korzystać z pomocy psychologa.
 
Jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu fotograficznego. I miejsce zajął Patryk Jędrzejczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej. Jury, przyznając pierwszą nagrodę, postanowiło docenić prace Patryka Jędrzejczyka za wielostronne ujęcie tematu, doskonale ujęty klimat hasła konkursowego: "Ciemna strona uzależnienia" oraz bardzo dobre przygotowanie zdjęć od strony technicznej (kadr, kompozycja). Prace Patryka Jędrzejczyka zmuszają do refleksji w sposób jednoznaczny, lecz nieoczywisty.
 
Wyróżnienie przyznano Zuzannie Berus uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej, za kreatywne ujęcie hasła konkursowego oraz za wplecenie wątku krajobrazowego, jako odskoczni od rzeczywistości, z której osoba uzależniona nie chce skorzystać.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media