fbpx

Polecamy

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Rajdowej w Skarżysku-Kamiennej

15 listopada 2020 r. w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Rajdowej doszło do groźnego pożaru budynku jednorodzinnego. Informacja o pożarze przez stanowisko kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej została przyjęta o godz. 6:26.

Dyżurny niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna oraz zastęp z OSP Skarżysko-Kamienna. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Skarżysko stwierdzono pożar na poddaszu budynku jednorodzinnego. Na zewnątrz znajdowali się lokatorzy domu, którzy przekazali informacje skarżyskim strażakom , że w budynku nie przebywa więcej osób. Domownicy nie uskarżali się na żadne dolegliwości i nie wymagali pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze i dach budynku. Dodatkowo dowódca akcji polecił podać trzeci prąd wody do wnętrza budynku (pomieszczenie kuchni), które również zostało objęte pożarem.

Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy Pogotowia Energetycznego, którzy odłączyli napięcie do budynku. Dalsze działania polegały na dogaszaniu i zrzucaniu ze strychu zalegającego siana i spalonych elementów konstrukcji dachu. Jednocześnie ratownicy ewakuowali wyposażenie domu i sprzęt elektroniczny w bezpieczne miejsce. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Budynek został zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi poprzez założenie plandek.

Akcja ratowniczo-gaśnicza prowadzona była przez siedem zastępów straży pożarnej w sile łącznie 32 ratowników i trwała ponad cztery godziny. W działaniach ratowniczo-gaśniczych wykorzystywane były trzy ciężkie samochody gaśnicze z dużym zapasem wody do celów gasniczych, jeden średni gaśniczy oraz samochody specjalne i operacyjne.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak po pożarze dom nie nadaje się do zamieszkania. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 100 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia mogła być nieszczelna konstrukcja przewodu kominowego w części poddasza.


reklama


Opracowanie: bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna

3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media