fbpx

Polecamy

13 medali SKSW Kyokushin-Karate na Mistrzostwach Polski Metropolia CUP 2020 w Katowicach (ZDJĘCIA)

14 listopada 2020 w sobotę  w hali sportowej w Katowicach odbyły się trzy turnieje równolegle: Mistrzostwa Polski seniorów open i juniorów młodszych w kumite, Mistrzostwa Polski seniorów open i juniorów młodszych w kata oraz Metropolia CUP 2020, który zgromadził około 300 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Oczywiście zawody były odbywane etapowo aby utrzymać reżim sanitarny i zalecenia Sanepidu związane z pandemią Covid.

W turniejach tych wzięli udział także zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 13 zawodników. Dwoje z nich startowało w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych:… Julia Domagała i Igor Rondoś którzy pokazali się z  bardzo mocnej strony. Igor Rondoś ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych, a Julia Domagała zakończyła swój występ w ćwierćfinale mistrzostw. W drugim turnieju Metropolia CUP 2020 zawodnicy klubu w ilości 11 osób zdobyli  10 medali indywidualnych, a drużyna skarżyska nie miała sobie równych zdobywając złoty medal, zajmując pierwsze miejsce drużynowo.

Ponownie zaskoczył swoim występem debiutant Olaf Piwowarczyk, który wygrał trzy walki przed czasem by w finale spotkać się z zawodnikiem z Wrocławia Sypieniem. Olaf wygrywał walkę i to wyraźnie, lecz w czasie walki zatrzymał się po wykonaniu kopnięcia niskiego looking pokazał ból w nodze i sędziowie uznali to jako pół punktu (wazari) dla przeciwnika, a było to na 10 sekund przed końcem walki. Brak doświadczenia na macie Olafa uplasował go na drugim miejscu podium. To naprawdę wielki sukces. Dodać należy, że Olaf trenuje w naszym klubie od letniego obozu, który odbył się w tym roku w lipcu nad morzem w Łebie, a więc ma za sobą kilka miesięcy treningu i pokazuje się z tak bardzo dobrej strony.

Jest to kolejny udział Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w tym roku w dobie pandemii Koronawirusa i zwieńczony wielkim sukcesem. Następnym wyjazdem zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” będzie wyjazd na turniej karate do Jastrzębia Zdrój w sobotę 21 listopada 2020.

Medale Mistrzostw Polski Juniorów młodszych:

Brązowy medal – Igor Rondoś

Miejsca od V-VIII – Julia Domagała

Medale Metropolia CUP Katowice 2020

Złote medale:

 1. Angelika Skorek
 2. Wiktoria Sokół

Srebrne medale:

 1. Olaf Piwowarczyk
 2. Albert Malik
 3. Aleksandra Domagała

Brązowe medale

 1. Jagoda Jedynak
 2. Julia Aleksandrowicz
 3. Zuzia Wiśniewska
 4. Szymon Zych
 5. Oleksiak Maja

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń, chcących trenować w najlepszym klubie sportów walki, serdecznie  zapraszamy. Zapisy trwają cały rok. Trenują u nas całe rodziny. Każdego otaczamy przyjaźnią miłą i ciepłą atmosferą, a przede wszystkim profesjonalizmem. Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk,  senpai Jacek Pastuszko, sensei Zdzisłąw Wojecieszek oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski. Jesteśmy jedynym skarżyskim klubem karate, który mimo pandemii Koronawirusa godnie reprezentuje nasze miasto w oczach całej Polski. Wykonujemy wielką robotę na rzecz naszego miasta promując go gdzie się da. Mimo iż borykamy się z problemami lokalowymi, mamy wielu oponentów i sceptyków  to i tak dajemy radę.

W Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate” można uprawiać takie dyscypliny jak : Boks, K-1, Karate-Kyokushin oraz  TAE-BO, czyli zajęć tanecznych z używaniem elementów boksu, kickboxingu, karate.


reklama


1 komentarz

 • Zaborek
  Zaborek poniedziałek, 16 listopad 2020 06:48 Link do komentarza

  Bardzo Dziękuję redakcji za wspaniały artykuł pokazujący fakty i osiągnięcia naszego klubu, które na codzie\ń są fałszowane przez nieudaczników bądź ludzi tylko jątrzących, którzy nic dla nikogo w życiu nie zrobili. Za naszym klubem przemawiają fakty. Dziękuję rodzicom opiekunom, a szczególnie zawodnikom za wspaniały występ za kunszt walki za ogromnego ducha walki. Jesteście cudowni. Pozdrawiam wszystkich sceptyków i oponentów oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta robimy to dla wielkiej promocji naszej małej ojczyzny dla skarżyszczan i dla Skarżyska Kamiennej a przy okazji i dla naszego klubu. OSU.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media