fbpx

Polecamy

Profilaktyka ON-LINE

Aktualna sytuacja epidemiczna wywróciła do góry nogami naszą dotychczasową codzienność. Na drodze każdego z nas pojawiło się wiele wyzwań, którym musimy sprostać, zanim ponownie cieszyć się będziemy normalnością. Dotyczy to także profilaktyki prowadzonej przez skarżyskich policjantów, którzy z oczywistych względów nie mogą spotykać się ze społeczeństwem.

W mijającym tygodniu u licealistów popularnego „Erbla” gościła jednak komisarz Anna Sławińska. Spotkania były wirtualne, ale dotyczyły rzeczywistych zagrożeń. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu profilaktycznego pn. „Moda na życie bez uzależnień” organizowanego przez Stowarzyszenie „Erbel-Szkoła Przyszłości”.

W spotkaniach do tej pory wzięło udział ponad 270 uczniów liceum. W pierwszej części prelekcji były omawione zagrożenia związane z korzystaniem z internetu, w tym zjawisko cyberprzemocy. Policjantka tłumaczyła jak chronić się przed tego rodzaju agresją. Zwracała uwagę na najczęstsze przestępstwa popełnione w sieci oraz przedstawiała zasady odpowiedzialności karnej sprawców takich czynów. Druga część spotkań była poświęcona zjawisku handlu ludźmi oraz formami działań zorganizowanych grup przestępczych. Na zakończenie komisarz Sławińska wskazała na możliwość reagowania na zagrożenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Spotkania będą kontynuowane w kolejnych dniach.


reklama


 

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media