fbpx

Polecamy

Leśnicy wznieśli krzyż rocznicowy

W 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości także Leśnicy uczcili pamięć tych, którzy walczyli o Wolną Polskę. Obok mogiły pomordowanych w masowej egzekucji na Brzasku, wzniesiony został przez Leśników Krzyż w hołdzie Bohaterom walczącym za ojczyznę w 100. rocznicę Cudu nad Wisłą oraz w 140-lecie utworzenia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Jest to też forma upamiętnienia setnej rocznicy Victorii Warszawskiej, gdzie miało miejsce starcie dwóch fundamentalnych idei- polskiego patriotyzmu oraz komunistycznego internacjonalizmu. Bitwa Warszawska 1920r. ocaliła nie tylko odzyskaną niedawno polską niepodległość, ale była to jedna z trzech najważniejszych bitew XX w. na świecie.

Ze względu na ograniczenia wynikające z obostrzeń sanitarnych wzniesienie Krzyża miało bardzo skromny i symboliczny charakter. W tej podniosłej chwili udział wzięli wicestarosta Anna Leżańska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko Zbigniew Dąbrowski, pracownik biura Nadleśnictwa Skarżysko Piotr Hombek oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż.

Pod krzyżem złożono wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze.


reklama


M.Zieja/ Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media