fbpx

Polecamy

Nie bądź obojętny - reaguj!

Najbliższe tygodnie to okres kiedy dzień będzie coraz krótszy, a temperatura może spaść poniżej zera. Taka sytuacja to potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej przebywając np. w nieogrzewanych pomieszczeniach lub pustostanach.

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym w wyniku wychłodzenia organizmu w Polsce umiera kilkadziesiąt osób. Dlatego jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni i poinformujmy odpowiednie służby. Niskie temperatur oraz niesprzyjające warunki pogodowe są zagrożeniem dla osób przebywających w nieogrzewanych miejscach lub w pustostanach.

Nie tylko bezdomni czy nietrzeźwi narażeni są na niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu, ale również osoby w podeszłym wieku lub chore, które zamieszkują same, a z przyczyn życiowych nie są w stanie zapewnić sobie podstawowych potrzeb.


reklama


Policjanci w trakcie codziennej służby podejmują wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy osobom, które mogą być narażone na utratę zdrowia lub życia w wyniku wychłodzenia organizmu. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

Pamiętamy o tym, aby informować policję, straż miejską czy inne instytucje niosące pomoc o każdym ujawnionym przypadku osoby potrzebującej pomocy.

Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie.

Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 112 lub korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale tylko w przypadkach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji.

Naszym wspólnym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tym tragicznym zdarzeniom.

Opr. MA/PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media