fbpx

Polecamy

Zaparkował na S-7 i leżał w rowie

Trzech nietrzeźwych kierujących ujawnili w miniony weekend policjanci Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej. Lider niechlubnych statystyk miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Wpadł, bo zaparkował swój pojazd na krajowej „7” w Suchedniowie. Sam zaś leżał w rowie dzielącym jezdnie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek tuż przed godziną 23 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w Suchedniowie na trasie S-7 stoi nieoświetlony samochód. Na lewym pasie jezdni w kierunku Kielc mundurowi zastali zaparkowanego peugeota. W stacyjce auta znajdowały się kluczyki. Kiedy policjanci opatrolowali pobliski rejon, w rowie dzielącym jezdnie zauważyli leżącego mężczyznę. Okazał się nim kompletnie pijany 56-latek z Suchedniowa. W jego organizmie znajdowały się blisko 3 promile alkoholu. Stróżom prawa tłumaczył, że wracał ze Skarżyska, źle się poczuł, więc zatrzymał pojazd i z niego wysiadł.


reklama


W sobotę po godzinie 13 policjanci drogówki pojechali na ulicę Metalowców, gdzie skarżyszczanin kierujący bmw spowodował kolizję, doprowadzając do zderzenia z fordem. Od 61-letniego kierowcy niemieckiego auta wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badania alkomatem wykazały, że jest nietrzeźwy. Wydmuchał bowiem prawie 2,5 promila.

W sobotni wieczór 29-letni mieszkaniec gminy Skarżysko-Kościelne ujął sprawcę kolizji, który na ulicy Piłsudskiego uszkodził mu samochód i odjechał z miejsca. Siedzący za kierownicą seata zatrzymał się dopiero na ulicy Metalowców. Był nim 51-latek zamieszkały w Skarżysku. Miał w sobie 2,40 promila alkoholu. Ponadto pobrano mu krew do badań. Szybko wyszło na jaw, że sprawca kolizji nie posiada prawa jazdy, posiada natomiast sądowny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę nawet dwuletniego więzienia.

JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media