fbpx

Polecamy

PILNE: Skarżyski szpital tylko dla pacjentów z COVID-19

Od 12 listopada 2020 szpital im. Marii Curie-Skłodowskiej w Skarżysku-Kamiennej opiekować będzie się tylko chorymi na COVID-19. Co z pacjentami, którzy mają choroby niezwiązane z koronawirusem wymagające leczenia? Opiekę lekarską znajdą w innych szpitalach na terenie woj. Świętokrzyskiego

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić decyzja wojewody świętokrzyskiego w tej sprawie już zapadła.


reklama


Decyzja wojewody będzie obowiązywać od 12 listopada. Jak informuje naszą redakcję rzecznik wojewody Ewa Łukomska, Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej będzie przeznaczony tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Normalnie pracować będą jedynie poradnie specjalistyczne.

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej ma zapewnić w ramach realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, 216 łóżek w tym 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej dla pacjentów z podejrzeniem bądź potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-COV-2. Szpital świadczenia te realizować będzie w ramach II poziomu zabezpieczenia świadczeń.

Decyzją wojewody nie zostały objęte - ambulatoryjna opieka specjalistyczna, programy lekowe realizowane przez szpital, Oddział Rehabilitacyjny, Oddział Neonatologiczny oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. 

Decyzja obowiązuje do odwołania. 

 

WS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media