fbpx

Polecamy

„Wybór, nie zakaz”. W Skarżysku odbył się protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji Wyróżniony

W niedzielne popołudnie na ulicach Skarżyska-Kamiennej rozpoczął się protest sprzeciwiający się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych w Polsce. W demonstracji bierze udział ponad 200 osób.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zachęcali za pośrednictwem postu na naszej stronie na Facebooku. Demonstracja rozpoczęła się o godzinie 16:00 pod Centrum Handlowym „Hermes” na ulicy Krasińskiego. Stamtąd manifestanci wyruszyli w kierunku budynku mieszczącego siedziby skarżyskich struktur PiS (w tym biura poselskiego Krzysztofa Lipca) przy ul. Sikorskiego.

Tam uczestnicy zgromadzenia okleili drzwi wejściowe oraz tablicę informacyjną budynku wieloma transparentami. „Wybór, nie zakaz”, „Wolność, równość, empatia”, „Demokracja = wolność kobiet” – czytaliśmy na przygotowanych przez protestantów planszach. Zdecydowaną większość osób demonstrujących stanowiła młodzież. Na miejscu protestu było kilka jednostek policji.


reklama


Spod budynku siedziby PiS, protestujący przemaszerowali pod Bazylikę Ostrobramską przy ul. Wileńskiej.

Pod koniec demonstracji, elewację budynku biurowego przy ul. Sikorskiego obrzucono jajkami. Na chodniku kredą zapisano hasło: „Macie krew na rękach”.

22 października Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z konstytucją przepis dopuszczający aborcję z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Decyzja trybunału wywołała falę negatywnych reakcji w Polsce oraz była komentowana w wielu mediach zagranicznych, takich jak BBC, New York Times, CNN, czy Al Jazeera. Na ulicach polskich miast wciąż trwają protesty. Policja poinformowała, że tylko 23 października odnotowano w Polsce 91 manifestacji. (Wikipedia)

WS

1 komentarz

  • rysieks
    rysieks niedziela, 25 październik 2020 23:42 Link do komentarza

    Kochani, dlaczego taka słaba informacja o Waszych słusznych poczynaniach? My stare zgredy siedzimy w domach i myślimy, że o Skarżysku Bóg i ludzie zapomnieli. My też jesteśmy i Was popieramy. To my walczyliśmy kiedyś z komuną, czas minoł, reżim podobny, metody te same, brońmy się i nasze dzieci i wnuki.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media