fbpx

Polecamy

Dodatkowe milion złotych na budowę nowoczesnego przedszkola w Skarżysku Kościelnym (ZDJĘCIA)

Marzenia się spełniają. W 2017 roku rozpoczęła się budowa przedszkola w gminie Skarżysko Kościelne. Prace przy powstawaniu placówki trwały aż do momentu budowy więźby dachowej. Wtedy pieniądze na inwestycje się skończyły, a gmina stanęła przed wizją pozostawienia obiektu niezabezpieczonego na okres zimy. Właśnie w tym momencie z pomocą przyszła poseł Agata Wojtyszek.

Pewien, dość duży etap prac przy budowie przedszkola w Skarżysku Kościelnym w powiecie skarżyskim został już ukończony. Pierwsza łopata pod budowę przedszkola została wbita w 2017 roku. Środki gminne na inwestycje szybko się skończyły, dlatego wójt Jacek Bryzik poprosił o pomoc ówczesną wojewodę Agatę Wojtyszek, za pośrednictwem której prośba o finansowanie placówki dotarła na wyższe szczeble władzy.

Kolejna dotacja była już tylko kwestą czasu.

Milion złotych to ogromna dotacja. Pieniądze przyspieszą prace związane z oddaniem placówki do użytku. Pierwsze zajęcia przewidziano na przyszły rok szkolny. W przedszkolu o powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych będzie się uczyło około 100 dzieci.

Przyszły gmach przedszkolny jest na tyle duży, że wójt gminy nie wyklucza powstania w budynku żłobka, lub przyjęcia dzieci z innych regionów powiatu skarżyskiego.


reklama


Foto: Marek Sikora

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media