fbpx

Polecamy

Powróci zakaz motorówek na rejowskim zalewie? WSA uchylił decyzję wojewody

Jezioro Rejowskie, fot. Albert Gula Jezioro Rejowskie, fot. Albert Gula

Powraca sprawa zakazu pływania motorówek na rejowskim zalewie. Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach uchylone zostało rozstrzygnięcie wojewody stwierdzające nieważność uchwały wprowadzającej zakaz.

Uchwałę o zakazie pływania jednostkami z napędem spalinowym rada powiatu podjęła w kwietniu bieżącego roku. Wprowadzone ograniczenia uzasadniono nie tylko opinią mieszkańców pozyskaną w czasie konsultacji społecznych, ale również badaniami poziomów hałasu. Zakaz wszedł w życie z dniem 21 maja.

1 czerwca 2020 roku Wojewoda Świętokrzyski ogłosił rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwały – służby wojewody wykazały, że normy akustyczne nie zostały przekroczone. Powiat skarżyski zdecydował się odwołać od decyzji wojewody.

Dziś w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych został opublikowany wyrok WSA w Kielcach syg. II SA/Ke 731/20 w sprawie skargi Powiatu Skarżyskiego na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Świętokrzyskiego. Sąd uchylił zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody.


reklama


– Decyzja o odwołaniu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach była słuszna. Praca, która została wykonana przy tworzeniu tej uchwały, spotkania, konsultacje społeczne, przeprowadzone badania akustyczne i podjęcie uchwały przez Radę Powiatu nie poszły na marne – komentuje wyrok członek zarządu powiatu, Adam Ciok. – Cieszę się, że WSA przychylił się do naszych argumentów i uchylił zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Świętokrzyskiego oraz zasądził od niego na rzecz Powiatu Skarżyskiego kwotę 480 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowo-administracyjnego – dodaje.

Wyrok WSA nie jest prawomocny – wojewodzie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego.


Informowaliśmy o tym wcześniej w artykułach:

WS fot. Albert Gula

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media