fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Dziewięć medali SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team na Mistrzostwach Wielkopolski w Turku (ZDJĘCIA)

03 października 2020 w sobotę w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Turku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Kyokushin.

Mimo panującej pandemii Koronawirusa na turniej przybyło ponad 150 osób z klubów z całej Polski. Zawody odbywaly się w konkurencji kata i konkurencji kumite.

W turnieju tym wzięli udział także zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 7 osób osób. To drugi start zawodników Zaborek-team od momentu ogłoszenia pandemii i zwieńczony wielkim sukcesem.

Nikt ze startujących ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” nie zawiódł o czym świadczą wygrane walki eliminacyjne, ćwierćfinałowe wszystkich zawodników ze Skarżyska-kamiennej i kilka bratobójczych finałów. Dla przykładu po wygranych walkach eliminacyjnych w finałach spotkali się Albert Malik z Szymonem Zychem obaj Skarżyski Klub Sportów Walki. Wygrał Albert Malik, a Szymon został srebrnym medalistą Mistrzostw Wielkopolski, kolejny finał to Zuzanna Wiśniewska z Wiktorią Aleksandrowicz. Wygrała Zuzanna Wiśniewska, następny bratobójczy finał Wiktoria Sokół i Julia Domagała, wygrała Wiktoria Sokół. Jedyna, która walczyła w finale z zawodniczką z innego klubu była to Maja Oleksiak, która we wspaniałym stylu wygrywała walki eliminacyjne i w takim samym stylu zakończyła walkę finałową wygrywając ją przed czasem.

Albert Malik startował także w kategorii kata zajmując drugie miejsce, a klub mimo znikomej liczby reprezentantów stanął na punktowanym miejscu drużynowym.

Medale zawodnicy SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-team zdobyli:

ZŁOTE MEDALE
- Albert Malik
- Wiktoria Sokół
- Zuzanna Wiśniewska
- Maja Oleksiak

SREBRNE MEDALE
- Szymon Zych
- Julia Domagała
- Wiktoria Aleksandrowicz
- Albert Malik w kategorii kata

To kolejny udział Skarżyskiego Klubu Sportów Walki po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią Koronawirusa i odniesiony kolejny sukces. Następnym turniejem gdzie zawodnicy SKSW „Kyokushin-Karate” będą się zmagać będzie VI Międzynarodowy Turnieju Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna CUP 2020, który odbędzie się 17 października w hali sportowej MCSiR ul. Sienkiewicza 34 w Skarżysku-kamiennej.

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń, chcących trenować w najlepszym klubie sportów walki, serdecznie zapraszamy. Zapisy trwają cały rok. Trenują u nas całe rodziny. Każdego otaczamy przyjaźnią miłą i ciepłą atmosferą, a przede wszystkim profesjonalizmem. Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk, senpai Jacek Pastuszko, sensei Zdzisłąw Wojecieszek oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski. Jesteśmy jedynym skarżyskim klubem karate. Wykonujemy wielką robotę na rzecz naszego miasta promując go gdzie się da. Mimo iż borykamy się z problemami lokalowymi to i tak dajemy radę.

W Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate” można uprawiać takie dyscypliny jak : Boks, K-1, Karate-Kyokushin oraz TAE-BO, czyli zajęć tanecznych z używaniem elementów boksu, kickboxingu, karate i yogi.


reklama


Projekt i wykonanie Spotted: Media