fbpx

Polecamy

Największy turniej bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej pierwszym wydarzeniem sportowym od momentu wybuchu epidemii COVID 19! (ZDJĘCIA)

VI Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych potrwa od. 17 do 19 września br. i weźmie w nim udział 80 zawodników z 10 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych z całego kraju. Zawodników Turnieju wspierać będzie ponad 45 trenerów i wolontariuszy. Turniej bowlingowy to pierwsze tak duże, ogólnopolskie wydarzenie sportowe Olimpiad Specjalnych w 2020 roku, po przerwie związanej z epidemią COVID 19.

W piątek od godziny 13 do 17 w Kombinacie Formy przy ul. Rejowskiej 99, zawodnicy zmagali się na torach bowlingowych podczas preeliminacji (zdjęcia z nich wkrótce). Następnie o godzinie 18 w Hotelu Paradiso w Suchedniowie odbyła się Ceremonia Otwarcia Turnieju, w której wzięli udział zaproszeni goście wśród nich m.in. Grzegorz Kurkowski - Dyrektor Regionalny Olimipiady Śpecjalne - Świętokrzyskie, Jacek Jamroz przedstawiciel Komitetu Krajowego Olimpiady Specjalne Polska oraz Radny Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, Starosta Skarżyski Artur Berus, Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Andrzej Warwas, Członek Zarządu Powiatu Opatowskiego Andrzej Gajek, Dyrektor I LO im. J.Słowackiego Martyna Maćkowiak, Dyrektor SOSW nr 2 Mariusz Kawa, przedstawiciele sponsorów oraz wielu innych znakomitych gości.

- Nasi zawodnicy stęsknili się za tradycyjnymi zawodami i niezwykle cieszy ich pierwszy od momentu wybuchu epidemii turniej. To są ambitni zawodnicy, którzy mają ogromną wolę walki, dlatego przy zachowaniu wielu obostrzeń trenowali, by teraz móc pokazać, co potrafią. Co ważne jednak, ich woli walki w pokonywaniu rywali i pragnieniu pokonywania słabości towarzyszy uśmiech, radość i mnóstwo serdeczności podczas wspólnych rozgrywek. Dzięki temu wraz z trenerami i wolontariuszami zawodnicy stworzą wielkie, świętokrzyskie święto bowlingu Olimpiad Specjalnych – podkreślił Grzegorz Kurkowski, Wiceprezes ds. Organizacji Olimpiad Specjalnych Polska i organizator VI Ogólnopolskiego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych.

Zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat, 16-21 lat i w grupie powyżej 22 lat. Każdy zawodnik może startować w dwóch konkurencjach: indywidualnej i do wyboru: podwójnej lub drużynowej (4 zawodników).

Turniej bowlingowy jest organizowany przez Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie, przy wsparciu Biura Narodowego Olimpiad Specjalnych Polska oraz dzięki finansowaniu Ministerstwa Sportu, PFRON oraz Województwa Świętokrzyskiego i Gminy Skarżysko-Kamienna. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju wszystkie osoby uczestniczące w turnieju będą musiały podporządkować się obostrzeniom wynikającym z zasadach bezpieczeństwa dotyczących organizacji imprez sportowych. Wszyscy uczestnicy turnieju (zawodnicy + obsługa) muszą przekazać formularze o stanie zdrowia, nie posiadać żadnych oznak infekcji, nie być objętym kwarantanną ani nadzorem epidemiologicznym, a także posiadać własne wyposażenie ochronne (maski/przyłbice/osłony), poddać się procedurom badania temperatury i dostosować się do wymogów stałej dezynfekcji.

W sobotę od godziny 9:00 w Kombinacie Formy przy ulicy Rejowskiej 99 odbywać się będzie drugi dzień zawodów. 

Sponsorem Strategicznym Olimpiad Specjalnych Polska jest Tauron Polska Energia, a Sponsorem Głównym – Huawei.


reklama


Olimpiady Specjalne, Spotted Skarżysko foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media