fbpx

Polecamy

18-latek kradł paliwa z pojazdów

Wczoraj skarżyscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Bliżyn, który stanie przed sądem za kradzież z włamaniem do ciągnika siodłowego i pojazdu ciężarowego. Łupem sprawcy było paliwo w ilości około 500 litrów. Konsekwencją takich czynów jest kara nawet 10 lat więzienia.

Skarżyscy stróże prawa zostali w poniedziałek zawiadomieni o kradzieży paliwa ze zbiornika ciągnika siodłowego na terenie Skarżyska-Kamiennej. Sprawca dodatkowo uszkodził zbiornik paliwa wywiercając w nim otwór. Straty na kwotę 6 000 złotych poniosła jedna z firm z powiatu kieleckiego. Tego samego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej dotarło zgłoszenie o kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego w gminie Łączna. Tu straty w wysokości 1200 złotych poniosła jedna z firm z siedzibą w Łodzi.


reklama


Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy. Ich drobiazgowa praca doprowadziła do ustalenia, a następnie zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o te przestępstwa. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Bliżyn, który został zatrzymany i doprowadzony do skarżyskiej jednostki. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, których konsekwencją może być kara nawet 10 więzienia.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media