fbpx

Polecamy

Spacerkiem po skarżyskim Szpitalu

W chwili obecnej wszystkie oddziały Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej funkcjonują i czekają na pacjentów - od czerwca b. r. odwołane zostało wstrzymanie przyjęć pacjentów na planowe zabiegi operacyjne.
Oczywiście w czasach pandemii Covid-19 nadal obowiązują restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, bo bezpieczeństwo Pacjentów oraz Personelu jest najwyższym priorytetem.

Zatem wszystkie oddziały szpitalne czekają na pacjentów, m. in. i Odział Chirurgii Ogólnej, który zapewnia najwyższą jakość usług medycznych oraz leczenie odpowiadające najnowszym osiągnięciom medycyny.
Oddział Chirurgii świadczy szeroki zakres usług w zakresie zabiegów z chirurgii ogólnej i onkologicznej. Operacje wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, zarówno przy użyciu technik klasycznych i laparoskopowych.

Od sierpnia 2013 r. Szpital posiada specjalistyczny sprzęt operacyjny tak do chirurgii małoinwazyjnej jak i otwartej. Wyposażenie Bloku Operacyjnego umożliwia wykonanie zabiegów operacyjnych z zakresu: chirurgii ogólnej, endokrynologicznej (tarczyca) i gastroenterologicznej z użyciem nowoczesnych urządzeń (nóż harmoniczny) i technik operacyjnych, a cholecystectomia laparoskopowa jest standardem. Operacje przepuklin wykonywane są nowoczesnymi metodami, głównie techniką laparoskopową oraz metodami beznapięciowymi z użyciem wysoko gatunkowych implantów siatek. Posiadamy nowoczesny sprzęt RTG z ramieniem C umożliwiającym wykonanie diagnostyki dróg żółciowych podczas operacji. Również wykonuje się diagnostykę i leczenie ciężkich postaci ostrego zapalenia trzustki z zastosowaniem całkowitego żywienia pozajelitowego i dojelitowego oraz chorób jelita grubego.

Co to jest laparoskop? Laparoskop w chirurgii małoinwazyjnej - jest to instrument chirurgiczny z umieszczoną na końcu miniaturową kamerą i źródłem światła. Wprowadzony przez małe nacięcie do jamy brzusznej przekazuje obraz narządów jamy brzusznej na ekran monitora. Pozwala to na przeprowadzanie operacji w szybki sposób, minimalizujący ingerencję i stres operacyjny.

Jakie zabiegi laparoskopowe wykonuje szpital? Są to zabiegi:

- chorób pęcherzyka żółciowego (kamica i polipy pęcherzyka żółciowego);
- chorób wyrostka robaczkowego (zapalenie wyrostka, guzy wyrostka robaczkowego);
- przepuklin brzusznych i pachwinowych;
- nowotworów jelita grubego w każdej lokalizacji.

Kwalifikacja do zabiegów laparoskopowych odbywa się w sposób indywidualny dla każdego przypadku, ponieważ nie każdy chory może skorzystać z takiego leczenia.

Korzyści dla pacjenta z zastosowania metody laparoskopowej to m.in.:

• mniejszy ból pooperacyjny,
• zmniejszone ryzyko zakażenia,
• zmniejszona utrata krwi,
• krótszy czas pobytu pacjenta w szpitalu,
• szybki powrót do zdrowia i codziennych zajęć,
• mniejsze blizny pooperacyjne.

Oczywiście Pacjenci, którzy ze względów medycznych nie kwalifikują się do operacji laparoskopowych, mogą mieć je wykonane sposobem klasycznym.

Spośród szerokiej gamy operacji wykonywanych w Oddziale Chirurgii Ogólnej (wymienione one będą na końcu artykułu), na uwagę zasługują Pacjenci z chorobami tarczycy, którzy operowani są przy użyciu nueromonitoringu nerwu krtaniowego wstecznego. Jest to dla tej grupy chorych niezmiernie istotne, ponieważ zachowanie prawidłowej funkcji nerwu, gwarantuje prawidłową mowę z niezmienioną barwą głosu po zabiegu.


reklama


W przypadku chorych onkologicznych wymagających stosowania chemioterapii istnieje możliwość wszczepiania portów do chemioterapii. Pacjenci z takim portem, mogą otrzymywać chemioterapię unikając uciążliwych i częstych nakłuć żył oraz powikłań w postaci zapaleń żył, do których wstrzykiwane są chemioterapeutyki.

W Oddziale stosujemy również leczenie trudno gojących się ran z użyciem terapii podciśnieniowej, co pozawala na szybsze zagojenie rany.

Każdy Pacjent, który zgłasza się do leczenia w Oddziale jest traktowany indywidualnie i otrzymuje kompleksowe leczenie, na najwyższym poziomie. Wykorzystywany jest w procesie leczenia sprzęt najwyższej jakości, a personel Oddziału stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Zabiegi wykonywane w Oddziale Chirurgii Ogólnej to:

- operacje przepuklin brzusznych (pachwinowych, pępkowych, udowych, pooperacyjnych) z zastosowaniem materiałów syntetycznych (tzw siatek) zarówno sposobem klasycznym i laparoskopowym;
- usunięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową i klasyczną;
- operacje dróg żółciowych i trzustki;
- wycięcie tarczycy z udziałem neuromonitoringu n. krtaniowego wstecznego;
- chirurgia piersi – zarówno usuwanie zmian łagodnych i nowotworów piersi;
- biopsje węzłów chłonnych;
- usuwanie zmian skórnych i tkanki podskórnej;
- zabiegi amputacyjne w zakresie kończyn górnych i dolnych;
- przeszczepy skóry;
- leczenie chirurgiczne w zespole stopy cukrzycowej również z użyciem terapii podciśnieniowej;
- operacje żylaków kończyn dolnych;
- operacje nowotworów jelita grubego metodą klasyczną i laparoskopową;
- operacje nowotworów żołądka;
- operacje nowotworów jelita cienkiego metodą klasyczną i laparoskopową;
- wszczepianie portów do chemioterapii.

Pacjenci Oddziału Chirurgii Ogólnej mają zapewnioną ciągłość opieki w okresie pooperacyjnym w Poradni Chirurgicznej (uruchomionej w zeszłym roku) - w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Pierwsza wizyta w Poradni ma formę konsultacji, której celem jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu na temat Pacjenta i jego dolegliwości. Pozwala to na szybszą i bardziej skuteczną diagnozę schorzenia oraz ocenę ogólnego stanu zdrowa Pacjenta. W razie potrzeby lekarz – specjalista przeprowadza niezbędne badania oraz ustala formę dalszego leczenia. W ramach Poradni poza kompleksowa opieką nad chorym pooperacyjnym, świadczone są usługi takie jak:

- wycinanie zmian skórnych i tkanki podskórnej;
- operacje wrastających paznokci;
- biopsje cienko-igłowe zmian w tarczycy pod kontrolą USG;
- biopsje grubo-igłowe zmian w piersi pod kontrolą USG;
- badania diagnostyczne z użyciem RTG, USG, Tomografii Komputerowej, Rezonansu Magnetycznego;
- badania endoskopowe (Gastroskopia i Kolonoskopia) wykonywane w przyszpitalnej Pracowni Endoskopii;
- kwalifikację do leczenia operacyjnego;
- diagnostykę onkologiczną w oparciu o kartę DILO (tzw. zielona karta).

W Oddziale rocznie wykonywanych jest około 600 zabiegów operacyjnych.

Oddział jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej.

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zaprasza do skorzystania z usług właśnie tego Oddziału, gdzie jest zagwarantowane Pacjentom profesjonalne i kompleksowe leczenie, a kadra Oddziału dokłada wszelkich starań, aby pobyt był dla Pacjenta jak najmniej stresujący.

Skarżyski Szpital świadczy dla pacjentów też szereg usług tzw. komercyjnych - odpłatnych, świadczonych poza limitem i kolejką oczekujących z NFZ, które można wykonać w zasadzie “od ręki”!

Odpłatnie Szpital wykonuje badania w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej (krew mocz, poziom kreatyniny itp.), a także następujące badania diagnostyczne w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej:
- Badania RTG (koszt już od 13 zł za zdjęcie),
- Badania USG (usg jamy brzusznej lub tarczycy – 80 zł),
- Tomografia komputerowa (np. TK głowy to koszt 210 zł, kręgosłupa szyjnego - 210zł),
- Mammografia (podstawowe badanie to koszt 90 zł).

Badania radiologiczne (RTG, tomografia, mammografia) wykonywane są na podstawie zlecenia lekarskiego.

Szpital wykonuje w odpowiednich Pracowniach także:
- badania endoskopowe (koszt np. gastroskopii to 150 zł),
- badanie EMG / ENG (55 zł – badanie jednostkowe nerwu),
- badanie EEG - koszt to 70 zł z opisem,
- badanie USG Doppler (90 zł – tętnice szyjne),
- badania w ramach diagnostyki kardiologicznej (próby wysiłkowe -70 zł, Holter – 80 zł),
- zabiegi fizjoterapeutyczne (fizjoterapia, kinezyterapia).

Terminy badań ustalane są po wcześniejszym uzgodnieniu osobistym lub telefonicznym.
Od 1 czerwca b. r. można też wykonać badanie serologiczne polegające na identyfikacji przeciwciał IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje zespół chorobowy nazwany angielskim akronimem COVID-19 (koszt to 100 zł).

W strukturze Szpitala funkcjonuje także Centralna Sterylizatornia, gdzie przyjmowane są odpłatnie na podstawie zawartej umowy ze Szpitalem narzędzia, sprzęt, aparatura, bielizna operacyjna, materiały opatrunkowe i inne elementy wymagające mycia, dezynfekcji i sterylizacji w wysokich i niskich temperaturach. Szpital w tym zakresie współpracuje z lekarzami i dentystami, zakładami fryzjerskimi, kosmetycznymi itp.

Więcej informacji o skarżyskim Szpitalu, cenniku usług medycznych, badań itp. można znaleźć na stronie: www.zoz.com.pl 

Od marca b. r. - od czasu wybuchu epidemii COVID-19 Skarżyski Szpital otrzymał i otrzymuje ogromne wsparcie od dużych firm oraz tych mniejszych, lokalnych, także od organizacji i fundacji oraz od osób o wielkich sercach, którzy przesyłają nadal dary i rzeczowe i finansowe, za które pracownicy Szpitala Powiatowego w Skarżysku - Kamiennej serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom!

Jednak nadal każda pomoc dla skarżyskiego Szpitala jest nadal mile widziana:

Apel do Darczyńców Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku - Kamiennej

- w związku ze stanem epidemicznym w kraju -
PROSI O WSPARCIE I POMOC finansową, ale także o pomoc rzeczową.
Chętnie przyjmiemy materiały ochronne t.j.: kombinezony, maseczki jednorazowe, maski chirurgiczne, maski FFP3, fartuchy z folii, fartuchy chirurgiczne barierowe, rękawice nitrylowe rozm. S, M, L, XL, czepki damskie i męskie, gogle, ochraniacze na buty, środki do dezynfekcji rąk, płyny do mycia rąk, chusteczki do dezynfekcji powierzchni, płyny do dezynfekcji pomieszczeń itp.
W czasie zagrożenia zakażeniem koronawirusem w Szpitalu
jest zwiększone zapotrzebowanie na ww. środki, dlatego
każda maseczka, fartuch czy rękawice są na wagę złota!
Każdego Darczyńcę - prosimy o kontakt
Nr tel.: 516209201 (w godz.: 7.00-14.30)
lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1 komentarz

  • Kasia
    Kasia wtorek, 15 wrzesień 2020 21:31 Link do komentarza

    Dlaczego szpital wykonuje badania prywatnie na sprzęcie szpitalnym? Do czyjej kieszeni trafiają pieniądze?

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media