fbpx

Polecamy

Skarżyszczanie uczestniczyli w 4. Półmaratonie Starachowickim – Obrońcom Starachowic (DUŻO ZDJĘĆ)

W niedzielę 6 września odbył się 4. Półmaraton Starachowicki. Tegoroczna edycja imprezy została opatrzona hasłem “Obrońcom Starachowic”, ponieważ jej termin zbiegł się z rocznicą obrony miasta przed Niemcami w trakcie Kampanii Wrześniowej w 1939 roku. Bieg był więc dla wielu zarówno okazją do sprawdzenia swoich sportowych możliwości, ale także uczczenia ważnego wydarzenia z historii miasta.

4 edycja wydarzenia zgromadziła jeszcze więcej uczestników niż ubiegłoroczna – na starcie przy placu Pod Skałkami stanęło aż 345 uczestników, a z pewnością byłoby ich więcej, gdyby nie limity zastosowane z powodu pandemii. Lista biegaczy została zamknięta na długo przed 6. września.

W biegu „Dwójka bez barier” na dystansie 2 km wystartowali najmłodsi uczestnicy imprezy, początkujący biegacze, osoby uprawiające jogging, nordic walking oraz niepełnosprawni – w sumie 59 zawodników. Ostatecznie najlepszą z najlepszych okazała się Norbert Łojek z Ostrowca Świętokrzyskiego, drugie miejsce zajął Adam Kowalczyk ze Stąporkowa, trzecie Wojciech Sowa z Warszawy.

Do biegu na 10 kilometrów przystąpiło 120 biegaczy, wśród nich pierwsze miejsce zajął Kamil Walczyk z Makowa, drugie starachowiczanin Przemysła Szymanowski, trzecie Rafał Lewocha z Jastrzębia. W półmaratonie udział wzięło 166 zawodników, spośród których najlepszy czas uzyskał Kuba Gałasiewicz z Radomia który pokonał całą trasę w 01:16:02, drugie miejsce zajął Michał Jagieło z Lubieni natomiast trzecie Kamil Czarnecki ze Skarżyska-Kamiennej.

Oczywiście jak zawsze, bez względu na wynik każdy otrzymał pamiątkowe nagrody od organizatorów. Poniżej prezentujemy linki do stron z pełnymi wynikami oraz obszerną fotorelację z wydarzenia.