fbpx

Polecamy

22-latka przywłaszczyła sobie znalezionego smartfona

Na odpowiedzialność karną naraziła się 22-letnia skarżyszczanka. Kobieta zabrała pozostawiony w lokalu gastronomicznym smartfon warty 900 złotych. Czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 1 roku.

W połowie lipca do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej zgłosiła się 45 – letnia mieszkanka miasta. Zawiadomiła policjantów, że utraciła swój smartfon, którego wartość oceniła na kwotę 900 złotych. Pokrzywdzona przekonana była, że telefon pozostawiła w jednym z miejscowych lokali gastronomicznych. W czwartek kryminalni zatrzymali 22-latkę odpowiedzialną za przywłaszczenie cudzego mienia. Dotąd nienotowana skarżyszczanka usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa. Odzyskany telefon wróci do właściciela, a podejrzanej grozić może do roku więzienia.

Przypominamy, że przywłaszczenie rzeczy znalezionej jest przestępstwem. Aby nie narazić się na odpowiedzialność karną, każde „znalezisko” należy zwrócić właścicielowi, bądź przekazać policjantom, którzy zajmą się ustaleniem właściciela zguby.


reklama
JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media