fbpx

Polecamy

Ze Skarżyska wyruszyła 42 Pielgrzymka na Jasną Górę (DUŻO ZDJĘĆ + WIDEO)

W piątek ze Skarżyska wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę. Łącznie to około 100 osób, które w tym roku postanowiły wybrać się w drogę do Częstochowy. W związku z ogłoszonym w kraju stanem epidemii, pielgrzymka odbywa się w odpowiednich rygorach sanitarnych.

Sierpień w Polsce kojarzymy z pielgrzymującymi na Jasną Górę grupami. Jak co roku, ze Skarżyska wyruszyły trzy kolumny: franciszkańska, sanktuaryjna+suchedniowska. Najpierw pątnicy spotkali się na mszy świętej odprawionej przez ks. bp Henryka Tomasika w Sanktuarium Marki Bożej Ostrobramskiej. Następnie pielgrzymi ruszyli w drogę. Do pokonania mają prawie 150 km w codziennych odcinkach po około 25 km. Do Częstochowy grupa dotrze 13 sierpnia.

Na Jasną Górę wiedzie ponad 55 szlaków pielgrzymkowych, liczących ponad 100 kilometrów. W sumie liczą one ponad 15 tys. kilometrów. Najdłuższe trasy pokonują pielgrzymi z Pomorza zachodniego i z Warmii - 500-600 kilometrów. Większość pielgrzymek diecezjalnych wędruje zróżnicowanymi trasami, w grupach lub tzw. członach, w Częstochowie łącząc się w jedną pielgrzymkę.

Najwięcej pątników gromadzi obchodzona 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i 26 sierpnia, święto Matki Bożej Częstochowskiej. Największe grupy, liczące ok. 10 tys. osób, przybywają z Warszawy, Radomia, Krakowa i Tarnowa.


reklama


WS foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media