fbpx

Polecamy

Trwa sportowy obóz karate zorganizowany przez Zbigniewa Zaborskiego (ZDJĘCIA)

W dniach 20.07 – 26.07 2018 r. zakończył się pierwszy tydzień letniego obozu karate zorganizowanego przez sensei Zbigniewa Zaborskiego Trenera i Prezesa Skarżyskiego Klubu Karate jednocześnie.

Uczestnicy obozu mieli przyjemność przebywać i trenować na terenie ośrodka wypoczynkowego „Słowiniec” w Łebie w blisko 80-osobowej obsadzie. Uczestnicy obozu mogli korzystać z dobrze wyposażonej sali sportowej, świetnego boiska oraz morza.

Ja wspomnieliśmy organizatorem obozu był Sensei Zbigniew Zaborski, który jednocześnie pełnił funkcję kierownika obozu i trenera jednocześnie, wspomagany przez wytrawnych instruktorów w osobach:
- Sensei Mariusz Szymkieiwcz 2 Dan,
- Sensei Zbyszek Kozłowski 1 Dan,
– Sensei Stanisława Bacik,
– Senpai Krystian Bajan,

Poniżej szczegółowy opis obozu z podziałem na grupy:

DZIEŃ I
Po przyjedzie na miejsce poświęciliśmy czas na zakwaterowanie uczestników obozu, przyporządkowanie do grup wychowawczych i zapoznanie z kadrą obozową, a następnie omówiliśmy najważniejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Wieczorem odbyło się przywitanie z morzem z małą sesją fotograficzną. Sobotni wieczór uświetniła dyskoteka.

DZIEŃ II
Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnym porannym rozruchem w duchu gimnastyki szwedzkiej. Pobudziliśmy nasze organizmy do późniejszej aktywności, a następnie udaliśmy się na śniadanie. Następnie przed południem odbył się pierwszy trening w morzu. W godzinach popołudniowych korzystając ze słonecznej aury część grupy poszła nad morze, a druga część na lody. Obozowicze mieli możliwość uczestniczenia w licznych grach i zabawach. Najwięcej radości sprawiła gra w kosza bez zasad! Musimy to jeszcze kiedyś powtórzyć…
Po kolacji zaliczyliśmy mocny wypad na miasto! Wzbudziliśmy wielkie zainteresowanie maszerując w karategach w tak licznym gronie przez rynek. Nasz pokaz został uwieczniony licznymi fotografiami i filmikami poprzez przechodniów.

DZIEŃ III
Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnym porannym rozruchem. Pobudziliśmy nasze organizmy do późniejszej aktywności, a następnie udaliśmy się na śniadanie. Przed obiadem tradycyjnie trening na sali, a pozostali mogli podziwiać uroki Łeby. W godzinach popołudniowych korzystając ze słonecznej aury wybraliśmy się nad morze, a druga część na miasto na lody, gofry i inne smakołyki. Obozowicze mieli możliwość uczestniczenia w licznych grach i zabawach. Po kolacji odbyło się ognisko integracyjne były śpiewy, tańce i zabawy.

DZIEŃ IV
W tym dniu skupiliśmy się na realizacji założeń treningowych i na przygotowaniu zdających do egzaminu. Odbył się również trening rekreacyjny z wykorzystaniem balonów oraz lin, a także zajęcia z kijem bo. W sesji przedpołudniowej wykorzystaliśmy doświadczenie instruktorów, więc każdy uczestnik obozu mógł zaczerpnąć specjalistyczną wiedzę z wielu dziedzin.
Po południu wybraliśmy się na boisko, plac zabaw. Nasz wypad na świeże powietrze uświetnił mały deser lodowy. Wieczorem odbył się emocjonujący mecz w piłkę koszykówkę bez zasad. Dziękujemy za wspaniały doping rodziców i opiekunów dzieci.

DZIEŃ V
Zaczął się wczesnym śniadaniem, bowiem w tym dniu odbyła się wycieczka na hel. Na helu uczestnicy płynęli statkiem po morzy by następnie skosztować smacznej świeżej ryby, a kolejną atrakcją było zwiedzanie fortyfikacji helskiej, wystrzał z armaty, a potem gofry, lody oraz zakup pamiątek gadżetów. W godzinach wieczornych wróciliśmy na kolację, a po niej smaczny sen bowiem uczestnicy byli zmęczeni całodniową wycieczką autokarową na Hel.

DZIEŃ VI
Przed południem odbyła się meleksowo-piesza wycieczka na Wydmy Piaszczyste, a po powrocie odbył się trening techniczny dla wszystkich grup ćwiczebnych, a następnie doskonalenie umiejętności z zakresu samoobrony.
Osoby starsze uczestniczyły w dalszym bloku treningowym, a młodsi spędzili ten czas na wykładzie o karate oraz o Japonii, którą podzielił się sensei Zbigniew Zaborski, bowiem w końcówce roku 2019 przebywał w Japonii na seminarium z elitą światowego karate. Po kolacji odbyła się wspaniała zabawa z iluzjonistą, który wtajemniczał obozowiczów w tajniki iluzji. Każdy z uczestników brał udział w „czarowaniu i iluzji”. Uczestnicy na pamiątkę nabyli sobie karty do magii i inne gadżety.

DZIEŃ VII
Dniem siódmym była niedziel dzień wolny od treningów, więc po śniadaniu uczestnicy obozu kosztowali się urokami morza. Była cudowna sprzyjająca aura, więc dzieci uzyskały wspaniałą opaleniznę. Późniejszy czas poświęciliśmy odpoczynkowi, a następnie udać się na obiad. Po obiedzie odbywały się gry, zabawy we własnym zakresie aż do kolacji. Natomiast po kolacji odbył się pokaz mody i wybory najbardziej wytwornie ubranego uczestnika lub grupy uczestników pokazu mody ognisko. Jury wybrane z rodziców wybrało trójkę najlepszych, którzy otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Wszyscy cudownie się bawili. Tak cudownie zakończył się pierwszy tydzień obozu. Przed obozowiczami kolejny tydzień wspaniałych atrakcji. OSU.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media