fbpx

Polecamy

NOWOCZESNOŚĆ NA USŁUGACH NAUKI, czyli jak kształcimy zawodowo w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych

Jaka powinna być współczesna szkoła? Nowoczesna, przyjazna, bezpieczna, doskonale wyposażona, dająca perspektywę pracy i wszechstronnego rozwoju ucznia.

Wszystkie te warunki spełnia ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMOCHODOWO-USŁUGOWYCH, który może się pochwalić unikalnym na skalę powiatu wyposażeniem pracowni zawodowych.

Od kilku lat szkoła kształci młodzież w poszukiwanym na rynku zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej z innowacją projektowanie stron internetowych. W ubiegłym roku szkolnym powstała pracownia projektowania graficznego wyposażona w stanowiska komputerowe z oprogramowaniem do przygotowywania projektów graficznych oraz obróbki zdjęć i multimediów. W najbliższym czasie powstanie pracownia cyfrowych procesów poligraficznych, pracownia druku cyfrowego małoformatowego i druku przestrzennego 3D oraz pracownia introligatorska. Zostaną zakupione m. in. drukarki 3D oraz sprzęt fotograficzny.

Uczniowie odbędą płatne staże w firmach zajmujących się grafiką komputerową, kursy i szkolenia z zakresu obsługi i projektowania graficznego.

Od 2 lat szkoła kształci na kierunku technik fryzjerstwa z innowacją wizaż i kosmetyka. Z myślą o tym zawodzie powstała profesjonalna pracownia fryzjerska, którą w tym roku doposażono w najnowsze sprzęty do zbiegów: koloryzacji, strzyżenia, pielęgnacji, przedłużania i zagęszczania włosów, urządzenia do badań z zakresu trychologii, takie jak: mikrokamera. Zakupiono najnowsze preparaty, począwszy od zabiegów pielęgnacyjnych typu "botox", poprzez "keratynowe prostowanie włosów", skończywszy na profesjonalnych preparatach koloryzujących.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, a przede wszystkim uczniom, powstała nowa pracownia kosmetyczna wyposażona w stanowiska do wykonywania stylizacji paznokci, makijażu i zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, dłonie, stopy oraz masażu.

W najbliższym czasie przewidziane jest wyposażenie nowo powstałej pracowni kosmetycznej w najnowszej generacji aparaty do zabiegów nawilżających, oczyszczających, przeciwzmarszczkowych, liftingujących, depilacji – laser ( w Skarżysku takie urządzenie posiada tylko jeden salon kosmetyczny).

Uczniowie tego kierunku będą mieli płatne staże w salonie kosmetycznym, bezpłatne kursy i szkolenia z zakresu kosmetyki i fryzjerstwa.

Uczniowie kształcący się w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych, innowacja: dietetyka odbywają zajęcia praktyczne na profesjonalnym sprzęcie: płytach indukcyjnych, robocie planetarnym, piecu konwekcyjno-parowym, profesjonalnym ekspresie do kawy, dzięki któremu uczniowie mają możliwość kształcenia swoich umiejętności baristycznych czy carvingowych, co pozwala odkrywać piękno sztuki kulinarnej.


reklama


Dla uczniów z branży gastronomicznej przewidziano udział w kursach: barmańskim, kelnerskim oraz płatnych stażach.

Ze względu na szybko postępujący rozwój techniki motoryzacyjnej uczniowie kształcący się w klasach o profilu technik pojazdów samochodowych mają możliwość udziału w profesjonalnych kursach, np. Diagnostyka czujników silnika czy bezpłatnych kursach prawa jazdy oraz płatnych stażach. W ramach projektu doposażono pracownię samochodową w profesjonalne urządzenia, np. analizator spalin oraz stację klimatyczną.

Uczniowie naszej szkoły mogą sprawdzać swoje umiejętności zawodowe w konkursach na szczeblach powiatowych, wojewódzkich i krajowych ( w cyklicznych konkursach fryzjersko-kosmetycznych: „LOKI”, gastronomicznych, np. Dzień kotleta schabowego, samochodowych: Olimpiadzie Techniki Samochodowej OTS w Warszawie na Politechnice Warszawskiej, turniej w CS Go.)

Corocznie szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju: "Młoda Krew Ratuje Życie". W szkole działa koło wolontariatu oraz różne koła zainteresowań.. Realizowane są projekty Erasmus+ , w ramach których uczniowie odbywają praktyki zagraniczne. Szkoła posiada certyfikaty : „Szkoła z klasą", „ Super Szkoła” i "Szkoła Promująca Zdrowie".

W styczniu 2018 roku Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku- Kamiennej znalazło się w rankingu PERSPEKTYW wśród najlepszych 25 szkół technicznych województwa świętokrzyskiego. Możemy poszczycić się też najwyższą zdawalnością egzaminów zawodowych w powiecie skarżyskim.

materiały prasowe

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media