fbpx

Polecamy

"Erbel - Szkoła Przyszłości" - powołano nowe stowarzyszenie

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej zostało powołane do istnienia Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości”.

Stowarzyszenie organizuje szereg działań wspomagających rozwój dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, co pozwala realizować wiele istotnych celów m.in: pomoc społeczna skierowana do potrzebujących, działalność charytatywna, wyrównywanie szans edukacyjnych, ochrona i promocja zdrowia, działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym ich wypoczynku, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. Działania Stowarzyszenia skierowane są głównie do młodzieży szkolnej, uwzględniają jej potrzeby, rozwijają pasje i uzdolnienia, wspierają rozwój poprzez indywidualizację procesu edukacji w odniesieniu do potrzeb uczniów, pomagają przezwyciężyć trudności związane z ich edukacją i sytuacją społeczną.

Dlatego też Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości” organizuje dodatkowe zajęcia edukacyjne dla uczniów zdolnych, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, pomoc pedagogiczną, psychologiczną oraz terapeutyczną dla uczniów i ich rodzin, zwłaszcza zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym lub sprawiających problemy wychowawcze, ponadto liczne imprezy kulturalne i sportowe, warsztaty twórcze, wycieczki, konkursy, zawody itp. Przedstawicielem Stowarzyszenie została pani Anna Wójcik – nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej. To doskonała inicjatywa, która już dziś przynosi wymierne efekty. Do tej pory Stowarzyszenie pozyskało fundusze na realizację następujących projektów: "Amazing Maths Week - Niesamowity Tydzień Matematyczny", "Moda na życie bez uzależnień", "Euro Erblo 2020", „Pamięć i patriotyzm – I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej dla Ojczyzny Wielkiej i Małej”, ponadto od przyszłego roku szkolnego uruchomione zostaną dyżury psychologa szkolnego, a uczniowie będą mogli brać udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, języka polskiego, biologii i geografii.

Troska o ucznia i pośrednio o jego rodzinę, indywidualizacja procesu edukacyjnego, zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i możliwości to hasła doskonale wpisujące się w założenia Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości”.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia „Erbel – Szkoła Przyszłości” można uzyskać pod numerem tel. 788392479, jak również na stronie internetowej www.slowacki.info.pl w zakładce Szkoła. Wszelkie pytania można kierować również na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


reklama


I LO

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media