fbpx

Polecamy

Chcą wyłudzić nasze dane, czyli nowa metoda oszustów?

Skarżyscy policjanci odnotowali dziś kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta dotyczących najprawdopodobniej usiłowania wyłudzenia danych osobowych. Dzwoniący mężczyzna przedstawiał się, jako funkcjonariusz Policji i tłumaczył, że posiada podrobiony dowód osobisty rozmówców. Zaś w skrzynce pocztowej powinno znajdować się awizo do wezwanie na komendę. Fałszywy policjant dążył do podania danych, aby mógł je zweryfikować z podrobionym dokumentem.

Skarżyscy policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów. W piątkowe przedpołudnie odnotowali kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta. Z ukrytego numeru telefonu dzwonił mężczyzna przedstawiający się za policjanta. Sugerował rozmówcom, że prawdopodobnie został podrobiony ich dowód osobisty, a w skrzynce pocztowej powinno znajdować się wezwanie na komendę. Z treści rozmowy wywnioskować można było, że oszust dąży do podania całych danych osobowych, aby mógł je zweryfikować z rzekomym podrobionym dokumentem.

Pamiętajmy!!! Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, nie kontynuujmy dialogu i w żadnym razie nie podajmy swoich danych. Oszuści mogą wykorzystać je np. do zaciągnięcia pożyczki na nasz koszt.

Policjanci także nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media