fbpx

Polecamy

„Dopóki jestem prezydentem, wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani”. Prezydent Krönig odmówił umorzenia podatku Ostrej Bramie

„Dopóki jestem prezydentem, wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani”. Prezydent Krönig odmówił umorzenia podatku Ostrej Bramie

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej ks. Jerzy Karbownik zwrócił się do prezydenta miasta Konrada Kröniga z prośbą o umorzenie podatku od nieruchomości. Ten odmówił – „Ja płacę podatki, Państwo płacą podatki i Ksiądz Kustosz też będzie płacił!” – napisał w poście na Facebooku.

W piśmie adresowanym do prezydenta miasta ksiądz proboszcz Karbownik podziękował za współpracę miasta w utrzymaniu Domu Miłosierdzia i zwrócił się z prośbą o umorzenie przez prezydenta podatku od nieruchomości za okres 1 marca – 31 maja 2020 w wysokości 3423 zł.

Swoją prośbę proboszcz argumentował znacznym obniżeniem przychodów związanym z epidemią koronawirusa. Jak czytamy w piśmie, ograniczenie obecności wiernych na nabożeństwach oraz pielgrzymów przybywających do Sanktuarium spowodowały spadek przychodów o około 80% w stosunku do roku ubiegłego.


reklama


Kustosz Sanktuarium przekonywał prezydenta do umorzenia podatku podkreślając, że „działalność pomocowa parafii promuje miasto Skarżysko-Kamienna jako gminę, która nie pozostawia ubogiej społeczności bez wsparcia materialnego”. Mowa o wsparciu bezdomnych przebywających w Domu Miłosierdzia oraz o posiłkach rozwożonych dla seniorów i osób niepełnosprawnych w czasie pandemii COVID-19.

Informowaliśmy o tym wcześniej w artykule: Terytorialsi pomagają seniorom w Skarżysku-Kamiennej. Pomoc trafia dzięki Centrum Ostra Brama, żołnierze 10 ŚBOT pomagają w dystrybucji

W swoim piśmie proboszcz Ostrej Bramy przekonywał także, że Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej „stanowi wyjątkowe centrum turystyczne rozsławiające miasto Skarżysko-Kamienna w kraju i zagranicą”.

Parafie nie są jedynymi instytucjami, które ucierpiały wskutek epidemii koronawirusa, dlatego też prezydent miasta nie przychylił się do prośby kustosza o umorzenie podatku. – Dopóki jestem Prezydentem Miasta wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani. Ja płacę podatki, Państwo płacą podatki i Ksiądz Kustosz też będzie płacił! – napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Konrad Krönig.

WS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media