fbpx

Polecamy

Informacja o możliwości głosowania korespondencyjnego

W związku z zarządzonymi na 28 czerwca wyborami Prezydenta RP, przedstawiamy informację Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie możliwości głosowania korespondencyjnego oraz informację, do kiedy i jak można zgłosić taki zamiar w przypadku wyborców ze Skarżyska-Kamiennej.

Komisja Wyborcza informuje, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r. każdy wyborca może głosować korespondencyjnie.

ZGŁOSZENIE ZAMIARU GŁOSOWANIA KORESPONDENCYJNEGO
W przypadku głosowania w kraju, zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców, najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020 r.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020 r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r.


reklama
W przypadku Skarżyska-Kamiennej, zamiar głosowania korespondencyjnego można zgłaszać telefonicznie: 41 2520106; 41 2520150, na adres poczty e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wyłącznie na ten adres), na adres poczty ePUAP /umskarzysko/skrytka lub osobiście (stosowne druki można pobrać na miejscu w Urzędzie Miasta lub z BIP – TUTAJ).

Należy mieć na uwadze, że zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego dotyczy również ewentualnego ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów). Oznacza to, że w przypadku ewentualnego przeprowadzania ponownego głosowania, pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego dokonanym przed pierwszym głosowaniem.

Szczegóły w załączonej informacji Państwowej Komisji Wyborczej.

DO POBRANIA:
Informacja o możliwości skorzystania przez każdego wyborcę z korespondencyjnego trybu głosowania oraz sposobie realizacji tego prawa w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media